| anonim_4396 a întrebat:

happy Am o mare problema si nu prea stiu cum sa o descurc...Sunt impreuna cu un baiat de 4 luni jumatate si el este in belgia, l-am inselat odata si a aflat m-a iertat a zis ca ma iubeste si nu poate traii fara mine, l-am mai inselat odata cu alt baiat dar nu a aflat, si acum o saptamana am iesit cu varul lui de care imi placea de miica si il ador, eu mi-am shimbat parola de mess intoc-mai ca sa nu afle iubitul meu. Dupa un timp el mi-a ghicit parola si a vazut toate conversatiile, varul lui imi spunea "micuta mea " si diferite lucruri imi placea sa stau cu el cand ieseam il simteam asa de atras de mine si nu imi venea deloc sa-l las, parintii imi spun ca sunt tanara si nu merita inca o relatie la distanta, acum iubitul meu, spune ca ma uraste si ca nu ar vrea niciodata sa ne impacam si tot spune ca imi da ignor si tot nu o face, alt verisor de al lui [al iubitului] imi spune ca s-ar putea sa ne impacam si el imi face asa cu ignoratul doar ca sa ma faca sa sufar, P.C iubitul meu era foarte gelos, si nu imi dadea voie sa vb cu niciun baiat spunea ca nu vrea deloc sa ma piarda si chiar ne-am facut planuri de viitor, acum vorbim si chiar vb mult cu mine dar numai este la fel, a spus ca sunt putine sanse sa ne impacam si ca duminica o sa-mi dea ignor, nu vreau sa-l pierd este un baiat de nota 10 + dar sunt foarte constienta si vinovata pentru faptele care le-am facut, il iubesc, voi ce credeti? Ah am uitat sa mentionez ca ei s-au certat foarte rau intre ei [adica cei 2 verisori], iar acum nici unul nu vrea sa vb cu minesad ii iubesc pe aman2 dar, nu vreau sa-mi pierd iubitul sad Ajutatiii-maa si va rog nu spune ca sunt vinovata pentru ca stiiu asta foarte clar, ieri am plans toata ziua si astazi la fel numai stiu ce sa fac sad Oare o sa ma ierte? spunea ca numai vrea deloc sa auda de mine, dar totusi spune ca nu vrea sa-mi dea ignor, si ca sunt putine sanse de impacare acum, inainte nu erau delocsad

Răspuns Câştigător
| Alfreda a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa jignim pe cineva, cu atat mai putin sa judecam. Am impresia ca ai undeva la 14-15 ani, deci comportamentul tau e clar unul pueril. Dar ar trebui sa inveti sa pretuiesti relatiile, deoarece stii cum se spune "Cat e roata de patrata, tot se mai intoarce o datawinking ". Analizeaza-ti sentimentele, vezi daca tii cu adevarat la prietenul tau si renunta la orice alta a 3 a persoana..DAR...fi sigura ca, asa cum spunea k4Zy, chiar daca te va ierta, nu va mai tine asa mult la tine sad Si sa stii ca nu distanta desparte oamenii, ci neincrederea, iar in cazul tau...infideliatatea. Incearca sa te schimbi! Bafta!

8 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Esti o tarfa penala, sincer!
Iti doresc multe pu-li in gura! Sper sa patesti si tu asa!

| monycutzza a răspuns:

Buna, pentru inceput eu te sfatuiesc sa te linistesti ca nu iti face bine atata plans, si iti mai spun ca daca el este plecat in belgia asta inseamna ca voi aveti sau ati avut o relatie la distanta si eu una nu cred in relatiile la distanta si iti sp asta din propria experienta. Eu te sfatuiesc sa nu te mai impaci u cel din belgia ca poate nu este pentru tine, si cine stie iubirea ta este in alta parte.Si iti mai sp inca cv ce i s-a intamplat prietenei mele cele mai bune. Si ea avea o rel la distanta si iub ei ii spunea ca o iubeste mult si chiar si.au facut planuri de viitor(si cher parea sincer) ba chiar el a spus ca vrea sa ii cunoasca parintii, dar el mai vorbea cu inca o fata. De aceea iti spun ca nu ai de unde sa stii ca el iti este in totalitate fidel tie.

| k4Zy a răspuns:

Cine insala odata poate nu va mai insela niciodata, dar cine insala de doua ori va insela si a 3 oara...Sansele sa te ierte sunt mari dar nu te va mai iubi la fel de mult ca la inceput.

| Nim3niAltul a răspuns:

Buna.pai daca spui ca baiatu e de 10 si te iubeste dc l`ai inselat? da e relatie de la distanta si poate de aia dar cu veriosul? off e o decizie grea pentru tine dar eu zic sa ii lasi pe amandoi, ca dava vei alege pe vreunu din ei celalat se va supara si pe tine si pe el.ori alegi pe cine iubesti si ramai numai cu el, ori gaseste pe altineva, oricum succes si nu mai plange te rogpuppy dog eyes

| MiruuuDeea a răspuns:

In primul rand, foarte urat din partea ta! Ok, l-ai inselat odata i se poate intampla oricui, dar mereu? URAT DE TOT! Nu cred ca sunt sanse sa te ierte..Pentru tot ce ai facut, oricum multa bafta! P.S: TU STAI CU MAI MULTI? ALEGE UNU.

| jaqquas a răspuns:

Esti intr-o situatie foarte urata, l-ai inselat de 3 ori si poate si mai mult, iti place sa ridici coada, apai suporta si consecintele, o fata trebuie sa fie demna de caracterul ei, nu sa fie privita cu dispret, ce ai rezolvat cand te culci cu mai multi? vezi unde duce? totusi cati ani ai? daca ai 15 ani, e grav cu tine, stii care e faza? o sa stai cuminte cateva sapt poate, apoi o sa te intalnesti cu mai multi baieti ca sa uiti cele intamplate, fetelor dc nu aveti grija de voi? esti genul de femeie care inseala daca-si are barbatul in afara, esti genul de femeie care daca inseala vrea sa-si tina in continuare pr0stul langa ea,ca il iubeste asa ca pe un catelus cu care s-a obisnuit,pentru ca altu mai bun ca el n-ar gasi, in schimb sex face cu toti, tu nu-l meriti pe acest baiat din belgia, tinand cont ca te-a iertat o data, intelegi? rar gasesti asa baiat, inseamna ca l-ai luat de pr0st rau de tot de ti-ai permis sa faci asta, fereasca D-zeu sa te ia o femeie de pr0st ca uite unde se ajunge. Apropo cum stai cu hormonii? cred ca te mananca rau,potolestet-i hormonii,daca nu poti,masturbeaza-te si tu ca toate fetele normale si nu mai sari direct in bratele baietilor.

Raspuns pentru intrebarea ta,ideal ar fi sa mergi mai departe,sa fii invizibila o vreme pentru toata lumea si sa-i uiti pe cei doi,este doar o faza trecatoare si tu esti innebunita e baietii care-ti dau atentie,te fascineaza sa fii bagata in seama,probabil nu stii cum sa iesi in evidenta decat daca te culci cu ei,mai tarziu o sa-ti para rau si o sa zici " eram proasta si copila",majoritatea tinerilor,pana la pubertate mai ales,nivelul hormonilor este foarte ridicat,incat fac sex cu oricine, apoi cand se maturizeaza le pare rau.

Eu iti sugerez sa-i lasi in pace pe amandoi, sa le dai tu ignore, atunci unul dintre ei te va cauta disperat, acum tu daca vrei sa te impaci cu vreunul din ei, fa-o dar sa stai in banca ta si nu-ti mai ridica coada la toti ca o sa ajungi o mare T....stii continuarea (scuze daca mi-am permis sa te judec, dar putina morala o sa-ti trebuiasca)

| anonim_4396 explică (pentru jaqquas):

Nu m-am culcat cu nimeni, sunt virgina...dar la inselat ma refeream doar la sarutat si imbratisat, nici nu le dau voie baietilor sa pun un piiculet mana pe mine happy

| jaqquas a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeeeee atunci nu stiu de ce te complici,daca esti virgina ok, dar totusi ai grija, ca de la imbratisari si sarutat se complica treaba cand o faci cu pasiune, heheh, ai grija de tine si nu te mai complica happyMa bucur ca nu esti ceea ce-am crezut.