| lorena_1885 a întrebat:

Oare de ce ma simt mai atrasa de baietii de cartier, golani? Nu sunt genul de fata cuminte pentru ca imi petrec majoritatea noptilor prin cluburi, ziua tot distractie cu prietenii dar totusi nu intrec masura.Nu vreau sa fiu nici considerata genul de fata baietoasa caci nu sunt, chiar daca am asemenea gusturi in privinta baietilor.Am 22 de ani si chiar daca ma simt aiurea sa vorbesc despre chestia asta, vreau sa va spun ca ma atrag si relatiile sexuale intretinute cu baieti de genul asta (nu ma judecati). Poate o sa-mi spuneti sa-mi gasesc un job sau sa ma inscriu la vreo facultate sa-mi ocup timpul dar nu pot pentru ca nu mi-a placut scoala ca sa fiu sincera si chiar si la varsta asta mai sunt intretinuta de,, taticu,,. Baietii cuminti, culti nu ma atrag in niciun fel.De ce oare si cum ma pot schimba? Deoarece cu un golan nu cred ca pot avea o viata cat de cat stralucita, din orice punct de vedere.

Răspuns Câştigător
| biBii07 a răspuns:

Pai aici depinde de anturaj si de felul tau de a fi. Atata timp cat tu iti petreci majoritatea timpului distrandu-te printre acesti tipi pe care si tu ii numesti golani, si nu esti intocmai o fata cuminte e normal sa ai inclinatii spre genul acesta de tipi. Si oricum iti dau dreptate si te inteleg epntru ca si eu sunt in aceeasi situatie insa eu am numai 15 ani :]]. Baietiid e cartieri sunt mai interesanti decat cei culti din mai multe puncte de vedere. Dar tu ar trebui sa te redresezi.
Nu iti pot spune sa renunti la prietenii tai, insa integreaza-te si intr-un altfel de grup, ceva mai cuminte, mai cult cum ai spus si tu - ai sa observi schimbarile pentru ca e ceva de genul " Spune-mi ce prieteni ai ca sa iti spun cine esti ".

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca stii ac un baiat cuminte, cul, cu carte nu s-ar uita in ruptul capului la tine. te uiti la baieti cu acelasi nivel de educatie ca tine, cu aceleasi valori, vise si idealuri. Nu ai cum sa te schimbi la 22 de ani, dar te poti apuca de munca si gasi un om simplu, muncitor si harnic alaturi de care sa ai o viata normala. Totusi, nu e cazul sa visezi la o viata stralucita tinand cont ca pana la 22 de ani nu ai nici studii, nici cultura, nici loc de munca.

| Anca a răspuns:

Nu e vorba ca nu-ti plac. Problema este ca nu te poti interesecta cu ei avand in vedere situatia ta intelectuala!

| sofia_8041 a răspuns:

Fara suparare dar mi se pare ca doamna Brigaela are perfecta dreptate.Nici nu ar avea cum sa-ti placa un astfel de baiat din moment ce el ti-ar vorbi de lucruri care tin de cultura generala iar tu ai fi preocupata ce tinuta sa adopti diseara cand mergi in club.

| sofia_8041 a răspuns:

Si bibii07 sa stii ca baietii de cartier nu is cu mai interesanti cu nimic fata de culti. Din contra baietii culti si rafinati pot sa ofere unei femei totul pe cand ceilalti doar catea minute de placere ca sa nu mai vorbim ca majoritatea dintre ei nu sunt capabili ca sa isi cladeasca un viitor.

| Alexu_6086 a răspuns:

Cred ca te atrag astfel de baieti pentru ca te-ai obisnuit cu ei, te simti in largul tau printre ei si nici nu ai unde sa cunosti o "paleta" ceva mai mare de oameni, sa zicem culti. Poate nu vrei sa ai treaba cu astfel de oameni sau nu ii gasesti atragatori pentru ca nu ii intelegi inca, pentru ca nu ai nimic in comun cu ei inca, pentru ca fie tu te-ai simti amenintata de bagajul lor cultural or ai crede ca ei nu sunt destul de "smecheri" pentru tine... Toate acestea s-ar schimba daca intr-adevar ai lua un contact cu mediul lor. Ai putea sa incepi o facultate, sa faci ceva ce iti place sa vezi cum este si viata acolo. Nu garantez ca o sa te incante (la mine la facultate a fost foarte mult de invatat de exemplu) dar este o experienta pe care ar trebui sa o incerci, te va maturiza din mai multe puncte de vedere decat ai putea crede (nu numai sexual/amoros). Despre faza cu intretinuta asta nu prea are legatura cu mai nimic pentru ca in tara asta, cel putin pe perioada crizei financiare, este foarte greu in multe domenii. Revenind la intrebarea despre baieti, stiu ca prima data are loc acea atractie fizica si tocmai dupa aceea personalitatea si felul persoanei de langa tine incep sa conteze, dar nu toti baietii cuminti sunt urati sau asemanatori (ai generalizat zicand ca baietii culti nu te atrag - nu cred ca ii stii pe toti, sau un numar semnificativ pentru a putea zice baietii) asa ca, daca vei schimba putin mediul vei cunoaste persoane noi, cu capacitati intelectuale diferite de a tipilor cu care ai umblat pana acum. Daca nu vrei sa te duci la o facultate, nu este o mare problema pentru ca sunt de parere ca poti cunoaste o persoana inteligenta oriunde, chiar si in tramvai, metrou etc. Daca te atrage poarta o discutie cu el si vezi unde duc lucrurile. Daca ramai la stilul actual de viata nu cred ca este o tragedie, dar depinde ce vrei de la viata. In cel mai bun caz ai duce o viata decenta sau buna dar cu un barbat care si-ar castiga painea fie din mici furtisaguri, fie muncind toata ziua pe un post pe care nu ar fi multumit si, caracterul acestor indivizi poate sa devina pe parcurs violent, in urma frustrarilor din viata cotidiana. Nu cred ca ti-ai dori o astfel de relatie si eu unul nu ti-o doresc. Mult noroc!

| valy1233 a răspuns:

Pentru ca asa te-ai obsinuit de mica...ai avut un prieten care era golan la inceputul tau... iar acum de aceea esti asa, stai linistita ca daca vezi un baiat pe strada si iti place de el, tu nu sti daca e golan sau nu happy. poate reusesti sa stai cu el, iar in timp te schimbi

| Ioana_9271 a răspuns:

Daca u esti un tip de fata mai libertina nu te poti potrivi cu un baiat cuminte...nu ai cum incearca sa iti schimi un pic stilul de viata fa-ti alti prieteni, altfel nu ai cum sa reusesti. pup

| Papusik_4304 a răspuns:

Pai fetelor cuminti le plac golaniiwinking asa e. deci crede'ma clar?love struck funda?

| daxxy a răspuns:

Poate ca sunt mica fata de tine, am 16 ani dar iti pot spune parerea meapuppy dog eyes. Nu`mi pot da seama de ce iti place acel tip de baieti, dar in legatura cu distractia esti tanara si trebuie sa te bucuri de viata cat mai poti. Atata timp cat tu nu esti foarte cuminte(gen fata de casa) este logic sa nu`ti placa acel tip de baieti. Incearca sa te distrezi dar chestia asta sa nu`ti ocupe tot timpul, chiar daca poate nu`ti place sa lucrezi, cauta`ti totusi un job nu ff greu si poate asa ti se va schimba viata. Gandeste`te foarte bine la ce vei face in continuare. Si da, cum ai zis si tu, cu un baiat mai golan nu vei avea o viata chiar ff fericita, si stai calma, odata cu inaintarea in varsta se va schimba totulhappy Bafta! (funditapuppy dog eyes)?

| fly a răspuns:

Eu nu cred ca e cazul sa-ti faci probleme pentru ca iti plac "golanii"; esti la o varsta la care e destul de normal sa-ti placa sa iesi cu tipii rai.ha ha ha.cand vei fi mai matura, aceasta tendinta nu va disparea cu totul, probabil vei fi o femeie cu gusturi speciale in materie de barbati, in sensul ca ai sa te simti bine cu un barbat care va sti sa fie si "golan"atunci cand trebuie si si "cuminte"in alte cazuri; e o combinatie de barbat mai rara, greu de gasit, dar exista, crede-ma; asa ca, pana nu intreci limita, poti sta linistita.nu ai nimic ciudat, de cand lumea fetele s-au simtit atrase de acest tip de barbat, mai ales cele un pic "rebele"ca si tine.asa ca.sunt convinsa ca tu nu te vei plictisi cu barbatul tau atunci cand vei avea unul doar al tau.pentru ca atat tu cat si el ve-ti sti sa fi-ti "picanti". Tu ai doar curajul de a recunoaste acest lucru, altele nu o fac dar "viseaza"in secret poate la unul care sa le "trateze"in felul lor de golani.in limita bunului simt necesar bineinteles.Pa pa

| jimripper a răspuns:

Tine de tupeu si dominanta.

Ai impresia ca unu educat nu are curaj, dar simplu, el a fost crescut in felul ala. Nu stie sa te ia sa te puna la perete pentru ca crede ca te raneste...

poti sa-i spui direct ce vrei unui baiat si poti primi exact ce-ti doresti.

| Emmny a răspuns:

E greu sa te schimbi...Asa ca mai bine iti traiesti viata si sa fii fericita, decat sa iti iei o slujba care nu iti place sau sa mergi la facultate si nsa nu iti placa...mai bine esti cu un golan si sa te distrezi decat sa fii cu un tip super inteligent, care sa te inebuneasca toata ziua cu calcule la matematicalaughing

| nuuu_7986 a răspuns:

E normal, aproape la toate fetele le plac baieti mai golani, te simti mai atrasa de ei, nimic gresit, sunt mai atragatori, dar nici tu nu trebuie sa exagerezi