| koalalala29 a întrebat:

Am o problema : sunt foarte geloasa pe doua colege din clasa mea :'(. Ele sunt frumoase, destepte nu prea, slabe, baietoase etc. Eu nu sunt ca ele : frumoasa nu pot sa zic ca sunt superba, buna la invatatura, am 1, 65 si 61kg, baietoasa nu prea sunt. Ele atrag foarte repede baietii. Eu cred ca nu sunt frumoasa deoarece nu sunt genul de fata rea si am burtica sad. Mi-au placut atatia baieti dar toti m-au lasat pentru una dintre ele doua :'(. Ce sa ma fac? Lookul mi l-am schimbat din simplu in smecher. Oare ca sunt plinuta? De ce baietilor le plac numai fetele suple? Colegele imi spun ca nu sunt grasa, dar ele spun asta ca sa ma simt eu bine.
HELP ME PLZ!; 3

Răspuns Câştigător
| dani2404 a răspuns:

Fiecare baiat are parerea lui despre fete, dar eu iti spun parerea mea. E adevarat, pe toti ne atrag fetele slabe si cu forme, machiate. Acelea sunt fetele populare si nu prea destepte. E adevarat ca si pe mine ma atrag mai mult acele fete dar, nu prea ai ce vorbi cu ele, majoritatea nu au caracter. Ele mereu se cred superioare si vor mereu sa aiba dreptate. Din cate am inteles tu esti o fata simpla, si eu de obicei ma inteleg foarte foarte bine cu acest gen de fete si pot vorbi despre orice cu ele. Eu daca as alege sa am o prietena / iubita m-as uita prima data la caracterul ei, dupa la frumusete / forme / slaba / grasa. De obicei aceste fete populare nu pot avea relatii pe lunga durata, pentru ca nu o pot mentine. Sunt sigur ca nu sunt singurul de pe planeta asta care gandeste in acest mod, te sfatuiesc sa nu te schimbi pentru ca asa spun baietii zisi '' bad boys'' la scoala si peste 10 ani spalatori de masini, obsedati de sex, dar sa astepti baiatul potrivit si sa nu te transformi intr-o pitipoanca. Iti urez multa bafta si mult noroc. Ciao.

1 răspuns:
| NaneSchizophrenia a răspuns:

Sunt si eu "pufos" si nu fuge nici o fata de mine, am avut gagica plinuta, am colege plinute, care nu sunt complexate. Nu asta e problema, problema e. poate esti genu' care e intre sensibil si barbara. Cel mai sigur ar fi sa fi originala. Si nu cred ca baieti te-au lasat pentru felul in care areti, ai ceva in comportamentul ce trebuie schimbat posibil. Si nu schimba nici un stil, incearca sa-l faci cat mai originalhappy Bafta! Funda?blushing