| anonim_4396 a întrebat:

pai am o relatie cu un baiat de 5 luni ne-am bagat cam la 2 saptamani dupa ce am facut revelionu cu el ca amici, bine eram mai multi, prieteni din scoala etc:p si in seara aia de revelion mi s-a pus asa pata pe ellove struck adica ma atras ceva la el nujtieam ce sa facstraight face am dansat cu el stateam pe langa el, apoi dupa revelion in seara aceea a venit la mine cu niste prieteni in calitate de amici am stat cu ei oleaca dupa am intrat in curte eram si noi obositi dupa cateva zile a inceput si scoala, vorbeam cu el pe mess tot ma intreba daca il iubesc Ii raspundeam ca ce te intereseaza si il luam da tu ma mai iubesti si chestii de genu ca si cum am fi fost impreuna, dar nu era nimic intre noi.Atunci am vorbit cu un prieten si i-am zis ca mi-ar placea sa fiu cu el.Si el ma ajutat a vorbit cu prietenu meu si pe mess m-a intrebat mai pe ocolite, dar am acceptat deoarece eu tine-am atunci la el, tin si acum. Dar nu a durat mult si am inceput sa ne certam de la prietenii lui, sau ca nu-i raspundeam la telefon cand eram la scoala, prietenii lui erau mereu importanti, dar a trecut si asta. Acum suntem aproximativ in a 6a luna pe 12 facem 6 luni si de la un timp ne cam certam cam multstraight face din prostiistraight face. Si eu nu vreau sa-l pierd dar simt nevoia sa ma lase o vreme singura. dar daca fac asta mi-e teama sa nu-l pierdstraight face... ce sa fac?straight face

6 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Hei.happy. Spune-i ca vrei sa fi un timp singurabatting eyelashes... Daca tine la tine, va intelege si se va intoarce la tine atunci cand crezi tu tongue!

Paa!

| Tufuu24 a răspuns:

Bunahappy. Uite ai putea sa ii spui ca certurile intre voi nu sunt o solutie si daca aveti mult timp de stat impreuna banuiesc ca increderea e puternica si stransa. I-ai putea spune ca ai nevoie de putin timp pentru a-ti pune ideile in ordine, pentru a te elibera de toate chestiile negative, si aveti nevoie sa va aerisiti unul de celalt. Daca stati asa toata ziua devine obositor si stresant. I-ai putea spune sa nu va mai vedeti 3-4 zile astfel vi se va face dor unul de altul si ve-ti uita de certuri... Am trecut si eu prin asta si e o solutie buna mai ales ca se va consolida relatia dupa asta. Daca sunteti destul de sinceri sa vedeti ce gresiti unul fata de celalt si ve-ti lasa la o parte orgoliul o sa vedeti ca o sa fie ceva mult mai mult decat frumostongue. Sper ca te-am ajutat. XOXO

Tuff.

| ServanaAtoni a răspuns:

Discuta cu el.
vedeti care e problema, de unde pornesc toate certurile astea.
cand vezi ca te superi fara motiv cere-ti scuze, iar cand el se supara vorbeste-i calm, cald si intreaba-l ce il deranjeaza.
cereti-va scuze si luati-o de la capat.
ganditi-va daca se merita sa va despartiti din niste prostii.
love & peace

| roxynutza a răspuns:

Daca te iubeste te va inteleg ar putea fi si un bun test sa vezi daca te iubeste

| anamaria_8142 a răspuns:

Nu te desparti inca de el, insa parerea mea ar fi sa vorbiti deschis, intreaba-l daca crede ca ii este mai bine fara tine, daca te iubeste si vrea sa continuati, intreaba-l cum se simte in prezenta ta, spune-i ca certurile te afecteaza pe tine dar si relatia. Iubirea nu este de ajuns intr-o relatie conteaza si cum decurg lucrurile cum decurge timpul petrecut impreuna, cum va simtiti unul in compania celuilat, daca sunteti plictisiti de relatie este un semn ca in curand totul se va duce de rapa.In cazul in care iubesti numai tu in relatia asta cel mai bine ar fi sa-ti vezi de viata ta, tu contezi cel mai mult, tu nu pierzi nimic ci iti pastrezi demnitatea.Candva va realiza cat de mult ii lipseste iubirea ta, cat de mult ii lipsesti tu uneori prea tarziu este prea tarziu nu privi inapoi, priveste inainte viata este frumoasa si acum este tipul pentru alegeri, gandeste la rece si comunica cu el si cu tine insuti.

| NicoletaA a răspuns:

Sa-i spui sa plece o vreme sa te lase singura.