| anncutsa a întrebat:

M-am gandit sa va spun tot ce am pe suflet pentru ca m-am saturat sa stau, sa ma tot gandesc la chestia asta si sa plang sad
Am avut un prieten la care tin enorm! am avut si amintiri placute si amintiri neplacute [ ca in orice relatie ].
Ne-am certat deoarece nu mai mergea absolut deloc.primele 2 luni au fost superbe. dar dupa aia a inceput sa se raceasca totul intre noi sad. Adevarul ca vorbeam si foarte des pe mess, la telefon, ne vedeam mereu la scoala si pe afara.
Am vorbit intr-o seara foarte mult pe mess si se vedea ca nu stia ce vrea mai exact, ba voia sa ne impacam, ba imi spunea " mai bine o lasam asa ca eu m-am satuart sa ne tot certam " sad
Ma deranjeaza foarte tare ca este foarte ORGOLIOS si IMATUR [ singurele lui defecte! ]mai exact, nu lasa deloc de la el si gandeste ca un copil. Am incercat mereu sa o fac eu daca el totusi nu-si da silinta dar la un moment dat ma saturasem de chestiile astea! Fiecare greseste, stiu si eu am gresit mult in relatia asta dar. chiar nu stiu ce sa fac. sad
Seara se mai baga in seama si ma intreaba ce fac, ce am mai facut, se baga in seama. Uneori nici nu vreau sa-i raspund pentru ca stiu ca pe mess ne certam mereu si de aceea cand vine vorba de "cearta " e mai bine sa discutam fata-n fata [parerea mea]
Probabil ca v-am plictisit dar stiu ca aici pe site-ul TPU am prietenii mei aproape! love struck
Imi doresc mult, mult sa il am din nou langa mine si nu stiu ce sa fac sa il scap de orgoliul asata pe care-l are in el! crying
Ma puteti ajuta?

Multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria94 a răspuns:

Imi pare rau, incearca sa vorbiti fata in fata si sa va spuneti fecare e va doriti de la celalalt si poate ajungeti la un numitor comun. Spune-i ce te derajeaza la el si el sa-ti spuna ce il deranjeaza la tine si atunci incercati cat puteti demult sa va schimbati, dar daca nici atunci nu merge poate ca aveti nevoie de o pauza sa va asezati gandurile si apoi sa stiti cu adevarat ce va doriti de la aceasta relatie.multa bafta si aveti grija.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Boala greu orgoliul asta.Si eu am pierdut oameni minunati din cauza lui.Adica din cauza mea, ajutata de elhee hee
Din pacate pana nu pierzi pe cineva nu ai cum sa vezi cum e.Asta e cea mai buna modalitate de a te lecui de orgoliu.Cand iti vei da seama ca nu mai poti merge mai departe din cauza ca stii ca tot ce se intampla din vina, iti calci pe orgoliu si iti ceri scuze. Dar poate ca el nu vrea sa se schimbe nici macar in aceste circumstante. Daca e asa lasa-lwinkingNu se merita si nu te meritahappy

| Libelle a răspuns:

Sa fi si tu orgolioasa poate? el e clar ca nu stie ce vrea.lasa-l o perioada fara tine, da-i timp sa se maturizeze singur deoarece tu cred ca ii cam faci mofturile.orgoliul nu este ceva bun, nu reuseste nimic fata de tine cu el deci daca nu il mai bagi in seama si te iubeste vei vedea cum se va schimba incetul cu incetul.

| Anecherry a răspuns:

Cand viata iti da lamai, fa limonada; incearca sa profiti de orice, chiar si de defecte; tu il cunosti cel mai bine, si sunt sigura ca stii cum sa il iei astfel incat sa intorci lucrurile in favoare ta. multa bafta:*>

| anncutsa explică:

Ma scuzati, dar am cateva greseli blushing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mess oricine are foarte mult tupeu. Fata in fata, e mai slabut la vorbe.Mai bine vorbesti cu el fata in fata [ cand il vezi la scoala, pe strada...] si vezi daca mai vrea sau nu sa va impacati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa schimbi o persoana e foarte greu, se lasa numai daca iubirea lui pentru tine este mareeee