| anonim_4396 a întrebat:

Buna pai eu am calculat ziua ovulatiei sia m simtit o durere asa spre seara la ovare...da ma dureau tare....si acum a doua zi de la ovulatie am avut o scurgere asa galbuie inchis ...oare am ramas insarcinata?de ce e scurgerea asta....si am facut dragoste cu prietenul meu in ziua ovulatiei si inainte si dupa....exist sanse sa fiu gravida....va multumesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ai mari sanse sa fii insarcinata, datorita faptului ca ai avu contact sexual intr-o perioada teoretic fertila. Nu mi se pare normal sa ai o scurgere dupa asta. Nu cumva e sperma?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Șansele sunt de 90% să fii însărcinată.
Tu scrii că ai avut relație cu prietenul și în ziua ovulație și înainte și după!
Nu pomenești nimic de contracepție? Nu aplici nicio metodă?
Dacă nu, mergi la farmacie cumperi un test de sarcină, îl faci și vezi rezultatul.
Consultă și un medic ginecolog pentru mai multe detalii privind viața sexuală cu părțile ei bune și mai puțin bune cât și o analiză a secreție vaginale (... o scurgere așa gălbuie închis...).
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine nu calculai. uite ce nenorocire ai patit. da na-i gresit calculul? ia mai fa-l odata?