| loveiswhatyou a întrebat:

În ziua ovulatiei am făcut sex de două ori cu iubitul meu, neprotejat. Eram sub influența alcoolului aman2 si nu își amintește dacă si-a dat drumul in mine. Exista sanse mari sa fi rămas gravidă? Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se formeze sarcina este foarte mare fiindca se apreciaza ca in astfel de situatii procentul de formare a sarcinii se situeaza intre 90% si 100%. Cu conditia sa fi ajuns intr-adevar sperma in vagin. Multa sanatate!

| loveiswhatyou explică (pentru corbulalbrosu):

Un test de sarcină făcut înainte de venirea ciclului menstrual, ar fi oare precis?

| loveiswhatyou explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc, asemenea!

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mari? Deosebit de mari!

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Ati facut-o si de doua ori, ca sa fii sigură. Incepe de pe acum sa cumperi pampersi, carucior etc.

| loveiswhatyou explică (pentru darrio2007):

M ar bucura?

| darrio2007 a răspuns (pentru loveiswhatyou):

Numai tu stii daca te-ar bucura.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Inconstientiilor

| Emilian65 a răspuns:

Da, sansele de a ramane gravida sunt mari.

| Sofer a răspuns:

Șanse destul de mari. Încearcă sa îți amintești dacă și-a dat drumul în tine și poate scapi de o grija.

| Goete a răspuns:

Oare ai facut doar cu el... sau va trebui sa cauti si adevaratul tatic?

| Silwian a răspuns:

Aaa nu! De ce sa ramai gravida?)))

| elaventurero a răspuns:

Așa se nasc geniile happy

| PsihoterapeutBianca a răspuns:

Buna!
Este foarte greu de aproximat cat de mult ii ia unei femei sa ramana insarcinata, fiindca acest lucru difera mult de la o persoana la alta.
Sansele de a ramane insarcinata sunt influentate de mai multi factori, precum: varsta, sanatatea generala, sanatatea aparatului reproducator, frecventa actelor sexuale. Aceste sanse sunt mult mai crescute atunci cand femeia se afla in perioada ovulatiei, evident, insa nu este o regula.