| anonim_4396 a întrebat:

Pe 11 iunie am avut una din zilele de ovulatie si cu speranta ca voi ramane gravida am incercat cu sotul meu mai multe zile la rand. Pe 21 trebuia sa vina ciclul nu a venit. Eu in zilele astea avusesem o infectie urinara pe care am tratat-o cu 3 pastile ciprinol. Azi 8 iulie nu mi-a venit ciclul am dureri de burta obosesc super super super repede am facut un test dar initial negativ apoi a doua linie sa colorat si ea doar ca putin fata de cea de control care era un roz mai evidentiat aceasta era o culoare stearsa. Menstruatie imi poate intarzia si din cauza pastilelor sau sunt gravida?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Repeta testul 2 zile mai târziu și da, e posibil să-ți întârzie de la pastile, iar durerile sunt normale dacă îți vine ciclul, anormale dacă ai fi însărcinată. Spor la bebe!

| Rrraaallluuu a răspuns:

Normal nu ar trebui sa intarzie din cauza pastilelor. Presupun ca esti foarte stresata. Poate fii si de la stres.Dar cel mai bine eu zic sa iti mai faci un test de sarcina cu urina, iar daca si la acela a doua liniuta se coloreaza f putin eu zic sa apelezi la un ginecolog.