| diana2008d a întrebat:

pe 14 noiemb am avut ciclu, apoi pe 2 decem am avut rel..si s-a rupt prezervativu, pe 3 am luat postinor, si pe 10 mi.a venit ciclu sau e posibil sa fie acea sangerare de la postinor2, iar pe 26 decemb iarasi s-a rupt prez. si nu am mai luat postinor deoarece am luat in august o data si o data in oct. pana in august am fost virgina (am 18 ani) ieri trebuie sa imi vina ciclu si nu mi-a venit, e posibil sa fiu insarcinata?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu de ce te joci tu asa cu pastilele astea de a doua zi pentru ca nu trebuie confundate cu bomboanele, ciclu iti poate fi dat peste cap din cauza pastilelor dar poate fi si sarcina, fa un test de sarcina

| unknownn a răspuns:

Cam de multe ori ti s-o rupt prezervativul, prietenul tau are burlan sau penis?

| Vix999 a răspuns:

Frate da ce naiba faceti cu prezervativele alea de se tot rup?
Daca s-a rupt si a intrat sperma...da, sansele sa fii ramas insarcinata sunt foarte mari.
De ce nu te-ai dus si tu ca o fata desteapta care are partener stabil, la medic sa iti prescrie anticonceptionale? Daca tot nu ai probleme in a baga hormoni in tine.
Deci sa inteleg...tu ai luat postinor in august, octombrie si decembrie?
Oricum, o intarziere de o zi este irelevanta. Trebuie sa ai o intarziere de minim 7 zile ca sa incepi sa-ti faci griji.
Tine totusi cont ca menstruatia ta e data peste cap maxim de la cele 2, 3 pastile luate intr-un timp atat de scurt!

| diana2008d explică (pentru Vix999):

Da de 3 ori am luat postinor 2

| Vix999 a răspuns (pentru diana2008d):

Foarte rau! Sa nu mai iei niciodata in halul asta de anapoda si de des pastila de a doua zi!

| diana2008d explică (pentru Vix999):

Nici prietenul meu nu a vrut sa iau dar decat da fac un avort, mai bine a fost sa iau pilula de a doua zi, nu am sa mai iau de-aum

| Vix999 a răspuns (pentru diana2008d):

Nu zic sa nu o mai iei niciodata. Dar asta se ia de maxim 2 ori pe an si e indicat sa fie macar 3-4 luni intre ele.
Cel mai simplu pentru tine ar fi sa mergi la ginecolog sa iti prescrie anticonceptionale.

| Cyoy a răspuns:

Buey voi nu ati inteles ca fata se arde regulat si foloseste prezervative din astea 3 la 1 leu laughing)

| diana2008d explică (pentru Cyoy):

Ce amuzant, poate tu te arzi asa ca nu te baga in viata mea personala daca nu stii despre ce e vorba