| andreeea_2631 a întrebat:

pe 15decembrie am facut chiuretaj menstruatia a durat pana pe 22decembrie iar pe 29decembrie mi-a curs sange normal nici prea mult nici putin pana pe 30decembrie de atunci nu mia mai venit menstruatia deloc si nici dureri n-am cum aveam inaintede menstruatie cu 1 2 saptamani inainte.imi puteti spune si mie ce era cu sangele ala atunci si de ce nu mia mai venit menstruatia pana acum trebuia sa vina pe 15ianuarie cu o intarziere de 2 3 zile asa mi-a spus doctorul? inainte de a face chiuretajul imi intarzia 1 2 saptamani dar aveam dureri mari acum n-am nimic.va rog ajutati-ma cat mai repede

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mentruatia nu a putit veni la 7 zile de la avort. A fost o sangerare post-avort si trebuie sa te duci cat mai repede la ginecolog pentru consultatie. Presupun ca n-ai facut sex dupa chiuretaj, asa ca problema unei sarcini nu se pune.

Răspuns utilizator avertizat
| Me,myself & I a răspuns:

Dar cate metode sunt in ziua de azi...nu te gandesti ca ai ucis o mica fiinta, nu ai mustrari de constiinta? bine Doamne fereste in caz de nu ai putut tine sarcina sau ai avut probleme de sanatate grave.