| babyangel a întrebat:

Pe 2 februarie am facut sex neprotejat cu prietenul meu, pe 20 februarie mi-a venit menstruatia normal (am menstruatie regulata) insa luna asta,conform calendarului trebuia sa-mi vina pe 18-19 si azi e in 20 si nu mi-a venit. N-am mai facut sex de atunci. As putea fi insarcinata? Am avut simptome premenstruale. Ma simt slabita, imi vine sa vomit si n-am pofta de mancare, ma simt obosita... credeti ca este vorba de o sarcina sau e doar astenia de primavara?

4 răspunsuri:
| Aida_2733 a răspuns:

Spune-i mamei ce isprava ai facutwinking. Ar trebui sa va ganditi de 5 ori inainte sa faci sex neprotejat. Fa.t un test de sarcina, e in jur de 10 lei

| drhotzu a răspuns:

Okey nu te stresa! a intarziat 2 zile dar nici alea (stii feb are 29) deci maine ar trebui sa vina sau poimaine! STOP OBSESING! si nu ai simptome de graviditate in prima luna, sunt sarcini in care nu ii este greata si alte astea... dar stai linistita! daca iti intarzi 1 saptamana atunci fa un test dar pana atunci...

| andryandreea a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji...o intarziere de 1-2 zile nu inseamna ca esti insarcinata...mai asteapta si daca nu vine poti face un test de sarcina.

Exista sarcini cu simptome inca din prima luna dar si sarcini cu simptome abia in luna 8-9.

| ynnaynna a răspuns:

Cred ca este vorba de o dereglare hormonala...cel mai bine este sa mergi la medic...