| Maho304 a întrebat:

Buna! Pe 22 iunie am luat pilula de a doua zi( s-a rupt prezervativul dar nu a ejaculat) menstruația încă nu mi-a venit, dar am de doua zile secreția vaginala maro deschis... Am dureri de cap și de burta (uneori)
Cum aș putea să îmi reglez ciclul menstrual?
Aș putea fi însărcinată?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul menstrual nu se mai poate regla dupa ce ai luat o bomba hormonala ca "pastila de a doua zi" doarece are efecte seundare care deregleaza ciclul si ovulatia pe o perioada de 6-12 luni, depinzand de organisumul fiecarie femei.
Cum pastila de a doua zi este recomandata 1 singura data in viata, din cauza efectelor toxice pe care le are asupra organismului femeii, se recomanda de acum inainte numai prezervativul, fiindca orice alta pastila interactioneaza si distruge hormonal, corpul femeii.

| Miruna333 a răspuns:

Sa astepti si atat. Nu esti insarcinata. De la pastila de a doua zi ai atatea simptome.

| Bogdanel27 a răspuns:

Nu ești însărcinată stai liniștită. Sarcina nu dă semne așa repede