| Florinela98 a întrebat:

Pe 6 Septembrie am facut sex cu iubitul meu protejat. Pe 18 Septembrie mi-a venit menstruația si tot in luna Septembrie am fost operata.
Dar am mai avut grețuri si durere de sâni (nu sunt umflați si nici tari) si ma doare in partea stânga. Am facut doua teste de sarcina si au ieșit negative. Credeți ca as putea fi însărcinată?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa actul protejat din 6 sept. ti-a venit menstruatia nu poti fi gravida.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ai o problema. Cum sa fii insarcinata? Documenteaza-te. Mai si pretentii sa faci sex dar nu stii nimic despre viata sexuala si corpul tau.

| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia este declansata strict hormonal. Organismul nu va produce niciodata substanta numita prostaglandina strict necesara pornirii/declansarii procesului menstrual daca prin NIDATIE s-a instalat in ENDOMETRU un ovul fecundat. Din acest motiv se considera ca MENSTRUATIA odata pornita, reprezinta GARANTIA ca NU EXISTA o sarcina instalata in uter fiindca se elimina din organism endometrul imbatranit si devenit inutil sub forma de menstra. Daca nu ai mai intretinut contacte sexuale dupa ultima menstruatie, poti fi ferm convinsa ca este exclusa orice posibilitate de a fi insarcinata. Multa sanatate!

| UnCorpSanatos a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia dupa actul sexual nu ai cum sa fii gravida. 101%. Poti sta linistita. S-ar putea ca sa ai ceva mici dereglari hormonale, din cauza sexului, operatiei si corpul sa iti reactioneze asa.

| Florinela98 explică:

Mulțumesc. Și m-am documentat, dar un sfat niciodată nu strica