| Ivaaa a întrebat:

pe zi ce trece sunt foarte suparata, cred ca am intrat si in depresie, imi vine sa plang mereu, stare asta o am deoarece vreau sa uit te iubitul meu sa nu mai ma gandesc vreau sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu mai este, dar este foarte greu, nu m-am certat cu el dar asa simt ca este mai bine...nu stiu ajutati-ma cumva.:*crying fundoi:*

Răspuns Câştigător
| Bubu4 a răspuns:

Stiu cum te simti, am avut si eu o data starea asta si am vrut sa renunt la iubitul meu, dar mi-a trecut..La fel ca tine am fost depresiva 3 zile, plangeam cand nu eram cu el si imi ziceam ca e mai bine sa o terminam. Daca as fi luat decizia aceea, cred ca as fi suferit mult, pentru ca il iubesc enorm.Cum esti acum suparata, incearca sa ii acorzi mai mult atentie si iubire, vei observa ca nu vei mai dori sa te desparti. Pune in balanta lucrurile frumoase, dar si cele mai putin frumoase si vezi daca are rost sa mai continui relatia. iti urez succes >big grin

| Ivaaa explică (pentru Bubu4):

Uite noi nu suntem din acelasi oras si asta ma omoara pe mine deci nu mai pot orice as face tot la el ma gandesc el spune ca ma iubeste foarte mult...nu stiu pur si simplu ma inebuneste gandurile astea eu simt ca el isi face de cap acolo.

| Bubu4 a răspuns (pentru Ivaaa):

Dar iti arata ca te iubeste? caci si asta conteaza mult ..Trebuie sa ai mai multa incredere in el, pentru ca daca nu exista incredere intr-o relatie, nu o sa tina. Cand mai pleca iubitul meu cu prietenii lui in alte orase si nu ma putea lua pe mine, reactionam ca tine, simteam ca innebunesc ca nu stiu ce face, daca se intalneste cu altcineva sau chestii de genul. Si aproape mereu mergeam sa imi "fac de cap" in club, ii trimiteam doar mesaj ca merg, uneori nici nu ii spuneam. si ma simteam dupa vinovata, el imi spunea doar ca simtea un gol in inima si ca vreau sa ma razbun ca nu e langa mine. Dupa mi-a trecut cand am observat ca orice i-as face nu vrea sa ma paraseasca si ca ma iubeste ( nu am facut sex ca sa zici ca sta cu mine pentru asta ). Iar acum am mai multa incredere in el si nu mai sunt atat de geloasa, pentru ca el mi-a aratat ca nu am de ce sa fiu.
Deci, vorbiti mai mult la telefon/ mess. spune-i cat mai multe lucruri, arata-i ca il iubesti, surprinde-l din cand in cand, alinta-l, fa-l sa se simta cel mai dorit barbat de pe pamant. si iti va intoarce fiecare lucru inzecit, va veti lega mai mult si nu iti va mai fi frica...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este o stare care va trece cu timpul. Relatiile sunt trecatoare, ceea ce trebuie sa stim mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea înţeleg ce ai scris pe acolo.Ai spus că încă ţi-e iubit, eşti supărată pe el, dar nu v-aţi certat. Poţi detalia, te rog?

| Ivaaa explică (pentru anonim_4396):

Deci eu nu m-am certat cu el sa zicem ca este o relatie normala dar simt ca ceva nu este bine nu stiu...crying

| Catamesi10 a răspuns:

Deci eu zic sa te linistesti si sa incerci sa te intalnesti cu altcineva sa-l uiti sau i-ati o pisica o sa te calmezewinking