| GyoLove a întrebat:

pentru fete! Deci...

Eu aseara spre dimineata am facut febra cam mare si tremuram toata adica aveam frisoane, si zilele astea sau saptamana viitoare trebuie sa imi vina ciclul... Intrebarea este:

Poate sa imi intarzie ciclul din cauza acestei raceli? Si daca poate sa imi intarzie ciclul, cu cate zile sau saptamanii poate sa intarzie?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil ca aceasta infectie sa-ti deregleze menstruatia cu cateva zile, maxim 5. Nu e obligatoriu sa-ti intarzie, ci este mai probabil sa-ti vina mai devreme cu cateva zile. Orice dereglare mai mare de 5 zile nu se datoreaza infectiei.

| T4ny4 a răspuns:

E posibil sa-ti intarzie un pic procesul de menstruatie pentru ca e f slabit corpul.Si e posibil sa ai o hemoragie mai puternica.Dar nu-i de speriat!

| justfreelove a răspuns:

Mai bine te duci la ginecolog / doctor. mie mi se pare ceva serios