| Mirabela232 a întrebat:

peste o saptamana o sa ma duc la Timisoara sa ma internez, ca sa imi fac operatie de deviatie de sept si de recontruirea cornetelor nazale, as dori si eu sa stiu daca doare, ce simptome am dupa, cat o sa stau cu bandaj, nu de alta dar imi este foarte frica, nu stiu cum este, am citit pe net, si scrie si ca doare si ca nu doare.nu stiu ce sa cred... scuza`ti categoria.multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Operatia in sine nu doare ca vei fi anesteziata. Dupa aceea, vei sta 3-4 zile (si nopti) cu narile complet umplute cu mese de pansament si vei respira strict pe gura, ceea ce poate fi chinuitor. Durerile vor fi suportabile, mai ales ca vei primi tratament antialgic. Vei avea dureri (suportabile) cam 10 zile dupa operatie (timp in care vei fi si umflata).

1 răspuns:
| foxi a răspuns:

Este o operatie usoara! Doare dupa operatie.suportabil! Bafta!