| anonim_4396 a întrebat:

Doare operatie de deviatie de sept (septoplastie)? Ce se intampla inainte si dupa operatie? Si cat costa, stiu ca ar putea fi si gratis

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Orice operatie se face sub anestezie. O sa fie unele mici dureri si jena dupa operatie, cand nasul ''nou'' va fi fortat sub bandaj, dar nu mare lucru. Daca ai deviatie de sept si iti incomodeaza respiratia e gratuit, dar poate vei vrea sa dai spaga; iar daca ii spui tu deviatie de sept, dar e operatie estetica, o platesti. dar lucrurile nu sunt niciodata asa de clare, asa ca mergi pe canalul medical normal si vezi cum sta treaba. Succes.

| Alinailies a răspuns:

Nu te doare nimic dupa operatie, eu am facut-o 2 in 1, deviatie de sept si estetica si nu am avut nici cea mai mica durere dupa doar ca m-am invinetit foarte rau dar in nici 3 saptamani au disparut vanataile.

| bubu12234 a răspuns:

Buna! cauta pe Youtube - Laura Musuroaia, daca nu gresesc, ea are un clip in care vorbeste despre toata treaba asta.