| mikutzzza1000 a întrebat:

Peste o saptamana vine iubitul meu din germania, a fost plecat aproape 4 luni, mi-as dori sa-l recuceresc...inca suntem impreuna dar deja s-a asezat o oarecare raceala intre noi. ce ideei aveti?

3 răspunsuri:
| CristiPavel a răspuns:

Nu te gandi sa-l "recuceresti", pentru ca iti faci asteptari si asteptariile aduc cu ele frustrare.

Ai grija sa nu cazi in capcana de a-l sufoca prea tare ca-l vei indeparta si mai mult.

E important sa te iubesti pe tine insuti inainte de a-i iubii pe altii pentru a putea avea relatii sanatoase:
http://castigatimp.com/......-pe-altii/

Ai grija sa nu cazi in capcana de a cauta validare: http://castigatimp.com/nu-mai-cauta-validare/

Si sa existe un respect sanatos intre voi:
http://castigatimp.com/cum-castigi-respectul-in-relatii/

Sper sa te fi ajutat :)

| ºPishcotº a răspuns:

Pai in primul' rand trebuie sa fii tu. Si in al doilea rand poti pregati o cina romantica:d Cu toate celebig grin big grin si poate merge sa-l recuceresti. Dar totusi cred ca nu e racit:d Jejej poate e foarte emotionatbig grin

Ceao!:*

| CristinaKti a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa o iei ca pe o recuceresti poate ti se pare tie ca are un comportament mai diferit dar poti face ceva si pentru tine cat incerci sa-l seduci pe el fa`te frumoasa insa nu exagera dragostea s intretine foarte mult prin frumusete el se face frumos pentru tine tu frumoasa pentru el si asa ochii lui numai la tine trag nu incerca sa-i arati ca ai schimbat ceva la tine totul o sa fie ok :*