| Didu25 a întrebat:

Ce parere aveti? Sunt cu un baiat de7 luni, il iubesc mult! El este plecat la munca si vine acasa o data la luna si sta doar o saptamana... iar in seara asta cel mai bun prieten al meu sa zic asa chatterbox, mi-a propus sa fim impreuna si ca nu il deranjeaza ca vorbesc cu celalalt ca oricum el e mai mult plecat. am acceptat pentru ca stiam ca se va supara desi eu una nu vroiam :-s. bineinteles fara sa stie nimeni! doar noi doi! Ce parere aveti am facut o greseala?

Răspuns Câştigător
| alexhandsport a răspuns:

Ce sa zic. nu es bine ce ai facut doarece nu poti sluji la 2 stapani odata : pentru ca pe unul il iubesti mai mult decat pe celalalt astfel te joci cu sentimentele tale si a ambilor baieti. te-ai gandit daca paiatul pe care il iubesti de 7 luni fla ce se poate intampla. poti pierde totul pentru cineva pe care nu il iubesti, si cel de-al doilea baiat este un nesimtit : cum poate fi cu o fata care are prieten, eu nu as putea face asa ceva cu o fata la care tin, numai daca imi bat joc de ea ceea ce nu imi sta in caracter. deci ai facut o greseala gandeste-te ca cineva te iubeste si tu ii dai iubire poate altcuiva. Si chestia ca numai voi 2 stiti e o aberatie. daca se afla o sa fie un esec in dragoste pentru adevaratul tau prieten. eu iti zic sa renunti la el de-al 2-lea pentru binele tau si daca il iubesti pe alec baiat de 7 luni si pentru el. bafta! funda?
PS: gandeste-te si la cei in jurul tau!

13 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

DA, ai facut o greseala destul de mare. Nu e deloc frumos fata de iubitul tau. Tu cum te-ai simti daca ai afla la un moment dat ca are si el o alta iubita acolo unde munceste? Nu cred ca prea bine.
Concluzia: Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Foarte mare! Baiatul pe care spui ca-l iubesti mult sta 3 saptamani cu gandul la tine si poate face planuri de viitor.Nu e cinstit fata de el si poate nici fata se constiinta ta.V-a afla candva si sentimentele lui v-or avea de suferit.In dragoste, departarea e cel mai bun test de verificare a iubirii.Ai picat acest test.Nu te judec, dar nu faci un lucru corect si se pare ca nu sti ce inseamna sa iubesti.Alege singura calea pe care vrei sa mergi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut o mare greseala. Trebuie sa ii zici celui care vine la o luna.

| RetardedRacoons a răspuns:

Parerea mea e ca esti un fel de bicicleta satului. Toata lumea te ia o tura.

| Didu25 explică (pentru RetardedRacoons):

Nu ma cunosti, nu sti cum sunt asa ca te rog frumoswinking! Nu am facut sex sau cv de genu cu nici un baiat asa ca numai vb ce nu stii!

| NotToday a răspuns (pentru Didu25):

Inselatul nu e reprezentat neaparat prin sex. Aici e vorba de sentimente, iar tu ti-ai cam batut joc de ele...

| Didu25 explică (pentru NotToday):

Stiu, am facut o mare greseala si regret mult asta, pentru ca il iubesc pe iubitul meu.

| NotToday a răspuns (pentru Didu25):

Spune-i asta amicului tau happy

| NotToday a răspuns:

Greseala? Putin spus... Poate el chiar te iubeste, se gandeste constant la tine, iti vrea doar binele, tine la tine. Tu, in schimb, ai jucat la doua capete... Si rau ai facut!

| EUBMV89 a răspuns:

Sincera sa fiu cred ca da. Gandeste-te ca unul dintre ei va iesi suferind din treaba asta si este posibil sa ii pierzi pe amandoi. Parerea mea este sa renunti la unul inainte de a fi prea tarziu. Pune si tu in balanta calitatile si defectele lor si sentimentele tale, ramai cu cel la care tii mai mult si caruia crezi ca ii pasa mai mult de tine.

| Drawings a răspuns:

Pai cam da, daca intr-adevar iti iubesti prietenul nu te pui cu altcineva doar ca sa nu se supere. straight face

| Ells a răspuns:

Iti pot spune ca ai facut o foarte mare greseala. De ce? Pentu ca nu te poti juca pur si simplu cu sentimentele oamenilor daca tu crezi ca nu se va afla niciodata te inseli..cand prietenul tau ti-a propus asta trebuia sa se gandeasca prima oara la tine si la relatia ta la cat de mult iti iubesti prietenul... ceea ce a facut el se numeste un act plin de egoism.

| BlackDream2218 a răspuns:

Nu fata nu ai gresit cu nimic. futete cu inca 5 ca pe ala nu il deranjeaza cum dracu.laughing sunteti atat de tampite unele.