| lorenaena a întrebat:

Eu si cu iubitul meu suntem impreuna de aproape 3 ani. El e plecat la facultate in alt oras si vine doar sfarsiturile de saptamana acasa. Acum o luna i-am gasit pe facebook niste conversatii cu niste fete, se cam dadea la ele si vorbea multe tampenii cu ele. L-am iertat desi nu pot sa imi scot din cap asa ceva. Nici nu mai am incredere in el mai ales acum dupa ce am vazut. Ce sa fac? El spune ca ii pare foarte rau dar ca au fost niste conversatii fara rost dar pe mine m-a mintit. In plus eu nu mai pot sa stiu ce face el sau nu cand este plecat...

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru ca sa mai fie vreo urma de sansa sa fiti impreuna in viitor, singura solutie ar fi sa va despartiti acum, temporar, fara suparare.

| mona a răspuns:

,,el spune ca ii pare rau,, asa o fi dar chestia asta se va repeta mereu

| buzeduulci a răspuns:

Frate parca am retrait momentele de anul trecut. si eu am patit exact ca tine. i-am acordat o noua sansa insa a inceput sa devina un misogin, nesimtit, porc, etc. Eu plangeam de dorul lui si el isi dadea intalniri cu altele, se dadea la ele, le facea complimente, mie nu-mi facea mai deloc de cand a intrat la facultate; insa un an mai tarziu dupa ce a intrat el, am intrat si eu si l-am parasit pentru altcineva. si m-am despartit si de persoana respectiva. intre timp, am aflat ca cel cu care am fost 4ani, se dadea la una de dinainte sa ne despartim. ii zicea ca s-o indragostit de ea, ii cerea poze, o pupa in fund. eu m-am fript. mai bine da-i papucii si cauta pe altcineva. mereu vei ramane cu gandul ca: unde se duce? cu cine? ce face? eu dupa faza asta [cand a ajuns el la fac si se dadea la altele] am devenit foarte geloasa si posesiva'si eram cam exagerata, zic. dar mi-a trecut in timp si l-am lasat mai liber...sa stii ca mai sunt baieti pe pamant, si nu se merita sa stai sa isi bata joc un idiot.

| neutrino a răspuns:

Nu poti avea un iubit numai, cel mult, la sfarsit de saptamana, acesta sa fie si cuminte si student!

| Madayna a răspuns:

Eu n-as fi acceptat asta dar daca ai vazut ca ii pare rau si totusi te iubeste, ar trebui sa-l ierti si daca pe viitor mai are astfel de obiceiuri, nu cred ca mai are rost sa continuati.

| AndyLavy a răspuns:

Daca nu aveti un viitor impreuna..cat de apropiat. ceva de genul in ceva timp sa termine el facultatea, sau sa va mutati impreuna, poate ar trebui sa iti gasesti altul Int-o relatie daca nu mai exista incredere cu timpul nu va mai exista nimic.mai ales o relatie la distanta..asa ceva este foarte greu de intretinut. Poate a fost doar o intamplare. poate a facut-o din plictiseala, asta nu vei stii niciodata.vei ramane mereu cu indoiala, ceea ce este cam greu. ia-ti un timp si gandeste-te bine daca intr-adevar ai un viitor cu el, daca nu..vezi-ti de viata ta in continuare. se spune ca cine inseala o data.o va face din nou. iar eu cred asta.

| e1xtz a răspuns:

Addevarul este ca esti in foarte masura sa fii geloasa.dar cu prietenul cu care ti-ai tras-o si ai inceput sa simti ceva ce faci.dar cu varul..de gradul 2..hmm..hehe

| dorin1990 a răspuns:

Daca te iubeste si il iubesti pana la urma cu siguranta o sa va mutati impreuna, trebuie sa iti dai singura seama daca chiar te iubeste dupa felul in care se comporta cu tine, si eu am fost plecat in alt oras la facultate si aveam prietena in orasul natal fara probleme.

| Kirito21 a răspuns:

Stii care este problema cu aceasta -a doua sansa- daca ai o ata si o rupi dar apoi te razgandesti si o legi la loc intotdeauna nodul ramane. Aceste ganduri nu or sa dispara, iar intr-o relatie daca nu exista incredere reciproca este destul de grav.

| pufypuf a răspuns:

Buna scumpa mea. Am trecut si eu prin situatia ta. I-am gasit iubitului meu mesaje pe facebook cu alte gagici, macar de era numai una. I-am cerut explicatii evident ca mi-era ciuda deoarece si la mine incercau multi, dar eu le ziceam din prima ca am iubit si nu ma intereseaza. In plus ei sunt cei care incearca nu eu, pe cand in cazul lor, ei sunt barbati si incearca la orice pasarica. Daca pica bine, daca nu iar bine. El s-a invatat sa isi stearga mesajele, dar eu sunt putin mai inteligenta decat el si stiu in ce setari sa umblu ca sa vad daca ma minte sau nu. Din propria mea experienta iti spun ca nu se schimba. Tot asa ramane, doar ca o face mai discret sa nu afli tu ca aveti relatie serioasa. Nu te lasa prostita. e naspa ca dupa chestii de-astea se pierde increderea. Ai grija de tine si sper sa se schimbe sa fie bine intre voi.

| Anne18 a răspuns:

A-i putea sa-l pui la incercare si sa vezi daca te mai minte.Bine pana la urma gandeste-te si asa daca vroia pe altcineva nu mai era acum cu tine si nu ii mai parea rau, dar daca te-a mintit o va mai face.si eu am fost in aceeasi situatie cu mintitul. Iubitul meu mi-a spus ca merge cu niste prieteni pana la un fost coleg de serviciu al unuia dintre prietenii lui si mai tarziu am vazut o poza cu unu dintre ei pe facebook si erau niste picioare de fata de fapt era o fosta colega de serviciu.Ma rog am trecut peste si de atunci tot timpul il pun la incercare sa vad daca mai minte si nu a mai facut-o deloc.Asta pentru ca imi demonstreaza ca ma iubeste.Vezi discuta cu el si fal sa-ti demonstreze ca pare rau cu adevarat si ca te iubeste.
Sper ca te-am ajutat. pupicibig grin