| Lory_8891 a întrebat:

Pfff sa incepem cu incepututongue am o problema.nu neaparat o problema cat o nelamurire.Acum cateva saptamani m-am certat cu actualul meu prieten, me-a zis ca nu mai simte nimic, s-a consumat prea repede relatia si chestii din astea. dupa 1 saptamana s-a certat cu un amic ( care la randul lui ma place ) nu stiu cauza nimeni nu vrea sa imi zica, iar a doua zi a venit la mine sa ne impacam.Bieninteles cum inca il mai iubesc am acceptat, a devenit ft atent, ma saruta din 5 in 5 secunde, me-a zis ca ma iubeste enorm.Aseara am vorbit cu amicul acela si me-a spus ca s-ar fi impacat cu mine doar pentru a-i face lui in ciuda. Oare chiar ma iubeste sau amicul acela are dreptate? Mi se pare ciudat pe o parte ca atunci cand nu era de fata acel amic el mai tare ma lua in brate etc, pe de alta parte inainte zcea ca gata s-a terminat si acum.Sunt in mare impas si nu stiu ce sa mai cred.( FUNDA) MULTUMESC ANTICIPAT:*:*

4 răspunsuri:
| sonya69 a răspuns:

Buna!
Sincer sa spun eu cred ca acel amic ar avea putina dreptate. Din momen ce ti-a zis ca nu mai simte nimic nu poate sa-si schimbe sentimentele peste noapte. Poate ca vrea sa-l faca gelos pe acel amic si te saruta si te iubeste ca tu sa fi fercita si sa vada si acel amic al tau. Cel mai bine ar fi sa il intrebi direct de ce s-a impacat cu tine daca prima data ti-a zis ca v-ati consumat relatia prea repede. Daca il cunosti o sa-ti dai seama daca minte sau nuwinking
Mult succes,
Sonya

| Aleqa a răspuns:

Ai putea sa intrebi ca sa fii sigura.Sa nu insinuezi ceva fara sa stii care e adevarul adevarat.S-ar putea ca acel 'amic' sa fi spus asta pentru ca te place, si ca te vrea doar pentru el.Sau poate ca are dreptate, si iubitul tau s-a intors la tine doar pentru ai face in ciuda amicului.hee heeIntreaba pentru orice eventualitate.

| adanda a răspuns:

Pai amiku ala ar putea fi gelos p voi... si el s.o fi impacat cu u poate pentru ca a vazut c a pierdut...thinking

| AlwaysCoke a răspuns:

Poate ca a vrut sa te insele, iar tipa l-a respins si se simte in siguranta alatui de tine?