| Ann3 a întrebat:

Poi am o "poveste" cam ciudata... Sa incep : Plac un baiat de 5 luni, dar el nu mi-a acordat atentie pana pe 1 Martie. Atunci a venit la clasa mea si mi-a dat o bratara, mi-a legat-o la mana si ma imbratisat, apoi a inceput sa-mi trimita mesaje, se baga in seama cu mine, vorbeam pe mess, am iesit afara si multeee altele, dar pana intr-o seara cand m-a intrebat daca vreau sa merg la suc cu el, iar eu i-am zis nu ...eu vroiam dar in ziua aia ieseam cu altcineva. De atunci nu mai vorbeste cu mine, parca sunt invizibila si totul e la fel ca la inceput. Acum imi pare extrem de rau ca l-am refuzat si stiu ca nu ar fi trebuit s-o fac.

Ce sfaturi imi puteti da? Mai am sanse la el, sau totul s-a terminat? Help me, plzzz! funda!

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Tot ce poți să faci e să-i explici de ce nu te-ai putut vedea cu el atunci, să-ți ceri scuze că nu i-ai explicat din prima și să îl întrebi dacă mai îți dă o șansă. Asta e singura ta variantă și dacă ești prea mândră să faci așa ceva atunci oricum nu ai ce căuta lângă el.
Comportamentul de acest gen provoacă greață unui tip, ți-o zic sincer. În locul lui nu te-aș primi înapoi nici dacă ai veni în genunchi. Dacă era așa important pentru tine nu dădeai prioritate altei întâlniri. Omul s-a simțit respins și în ochii unui tip acea femeie devine un gunoi în timp sau instantaneu.

18 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pai totul depinde de tine. daca iti doreai sa fii cu el, puteai amana intalnirea cu persoana cu care trebuia sa te vezi atunci. vorbeste cu el si intreaba-l daca mai e posibil sa fie valabila iesirea aia la suc

| ruPfashu a răspuns:

Nu s-a terminat. Chiar daca trebuie sa-l refuzi, poti sa il refuzi si intr-un mod placut, si sa-l faci sa inteleaga ca ti-ar face placere sa iesi cu el la suc. Doar ca atunci nu era momentul potrivit. Ia si vorbeste cu el, fi sincera si explica-i ce si cum s-a intamplat in ziua aia, si de ce nu ai putut iesi cu el. Iti dai seama ca s-a suparat ca l-ai refuzat pe el si ai mers cu altii, dar daca ii explici, eu cred ca o sa inteleaga. Daca vrei sa impaci si capra si varza, atunci fa-ti timp pentru amandoua. Nu neglija pe nimeni.
p.s. Pune mana si suna-l daca chiar crezi ca acest baiat te merita.winking

| noktambul a răspuns:

Nimic ciudat in povestea ta! Lucruri absolut normale. Nu trebuia sa ii refuzi categoric invitatia. Putea-i sa ii zica ca nu poti iesi cu el in ziua respectiva ci in alta zi. Intra pe mess, intreaba-l ce mai face si ca il inviti tu la un suc. Daca accepta e OK. Daca nu, renunta sa te mai gandesti la el, ca sigur nici el nu mai are nicio treaba cu tine.

| Gizăz a răspuns:

@lybes: Adică ea l-a respins și tot el nu a luat totul în serios? El a vrut să fie cu ea. Mai departe nu ne putem da cu presupusul.
@alexa: Pe bune? rolling on the floor))

Băi să fiu al naibii, ce logică de baltă aveți unele. Parcă sunteți curci stătute prea mult în ploaie.

| Nocturne0 a răspuns:

Pai cheama-l u la un suc si il intrebi daca vroia sa iti spuna ceva atunci cand te-a chemat el la suc si ii spui ca e dragut si pana la urma iti va spune si el ca te place, sunt sigur.

| AnaSury a răspuns:

Pai cred ca ar fi trebuit sa amani cealalta intalnire daca il iubesti dar ma rog.
Ar trebui sa ii explici dc nu i putut, sa ii spui ce simti, sa ii spui ca iti pare raw, ca daca te`ar mai intreba odata nu ai mai refuza, sau invita`l tu. dupa ce vb cu el.
Sper sa mearga`:X Si sper sa va iubiti mult:X

| Optimus7 a răspuns:

Du-te la el. I-al in brate si fa-l sa inteleaga ca ai vrut sa iesi cu el dar tb sa te intalnesti cu alt cineva. Daca nu intelege acest lucru ar fi bine sa iti gasesti un baiat care te intelege ca nu ai ce cauta langa un baiat care nu te intelege si tb sa iti ceri scuze tot timpul si sa ii dai explicatii.

| Jeozelin a răspuns:

Pai,e evident ca el te place si pentru ca l-ai refuzat atunci probabil a crezut ca tu nu-l placi.Si de aceea nu te mai baga in seama.Nu stiu exact cum sa tratezi situatia dar cred ca cel mai bine ar fi sa te duci sa vorbesti cu el si sa-i zici ce simti si de ce l-ai refuzat atunci insa fii atenta ce zici ca s-ar putea sa creada ca esti nesimtita si ca umbli cu mai multi baieti cea ce nu e bine. Spune-i adevarul. mult mult noroc...

| Coconut a răspuns:

Nu cred ca totul s-a terminat. incearca sa mai vorbesti cu el. daca te ignora, explica-i ca atunci chiar nu ai putut sa mergi pentru ca te duceai cu o colega, etc. spueni ca tii mult la el si nu vrei sa il pierzi. :*

| lynes a răspuns:

TI-AM ZIS EU~! Barbatilor nu le place sa fie respinsi nu percepi?laughingSi din cate il cunosc, stiu ce intentii a avut. Pacat de tine ca tu esti singura care chiar a luat in serios aceasta 'atractie' pentru ca te ranesti.Dar el.Nu cred.

| DEX a răspuns:

Eu daca as fi in locul lui... tot asa as face... Daca tot il/l-ai placut
, de ce nu te-ai intalnit cu el? :-J Unele fete nu stiu cand gasesc un baiat finut laughing))

| Schnitzel a răspuns:

Probabil l-ai ranit atunci si s-a gandit sa nu mai piarda timpul daca nu il vrei. Invita-l tu la suc si incearca sa vorbesti cu el, sa te apropii. Succes!:*

| Dootzy a răspuns:

Nu te ingrijora,dar eu te sfatuiesc sa nu iti ceri scuze invitandu-l la un suc pentru ca si el va spune NU la fel cum ai zis si tu. Daca iti place mult de el,va trebui sa-ti ceri iertare trimitandu-i un mesaj in care ii spui asa:
"Te rog sa ma ierti,dar am refuzat pentru ca atata timp cat nu suntem impreuna,mai pot sa ies si cu altcineva.Te rog intelege,ca te plac foarte mult si vreau sa fim impreuna, dar asta nu inseamna ca nu avem voie sa iesim si cu alti prieteni."
Poate el a crezut ca daca l-ai refuzat o data, o vei face de mai multe ori si nu vrea sa riste iar.

| Foarfeca a răspuns:

Pai spune-i ca a trebuit sa mergi cu parintii tai nu stiu unde...sau incearca sa il inviti tu pe afara...sau la un suc

Răspuns utilizator avertizat
| Mla a răspuns:

Sfatul meu este sa fi nepasatoare si se va intoarce el la tine!

| Sorin_6759 a răspuns:

Nu renunta pana nu esti sigura ca nu-i mai place de tine.ai grija.trebuie sa fi foarte sigura ca voi aveti acea scanteie.o bratara o imbratisare si niste vorbe nu inseamna ca i place de tine, ci doar ca iii esti simpatica.bafta

| Arianna_2594 a răspuns:

Poate el s-a simtit respins si de aceea se compoarta asa`. daca te'a placut cu adevarat mai ai sanse cu el...incearca sa intrii in vorba cu el.pe mess sau la sc...vezi daca isi revine un pic.iar dupa aceea fa tu acum primul pas.invital tu la suc`