| anonim_4396 a întrebat:

Bunawinking

Incep prin a va spune povestea meastraight face...Acum un an si 1 luna am cunoscut un baiat cu care am fost impreuna 3 luni. A fost "dragoste la prima vedere" sa zic asa, si usor usor am inceput sa tin enorm de mult la elhappy

Toate bune si frumoase in 3 luni nu ne certasem deloc, pana cand nu stiu ce s-a intamplat ca nu mai vorbeam cum vorbeam de obicei, doar de vreo 2-3 ori pe zi si atunci cu ceartastraight face...

In fine, intr-o seara a pus capac si n-am mai rezistat asa ca ne-am despartithappy. Am trecut peste sau asa am crezutsad..In august m-a cautat si a vrut sa ne impacam..eu auzind de la o verisoara de-al lui ca are pe altcineva de aceea l-am refuzat, cu toate ca inima imi spunea altceva, si nu i-am zis motivul pentru care l-am refuzat.

Acum 3 luni cred, mi s-a facut dor de el asa ca i-am dat mesaj si am inceput sa vorbim. daca faceam ceva cu colegii mei(baieti) era gelos, prin asta dandu-mi de inteles ca inca mai tine la mine..insa asta a tinut doar 1 luna si apoi nu mai dadea nici un semn si daca ii dadeam eu se scuza spunand ca nu mai are mesajesad si ca nu are timp din cauza ca invata pentru bac.

Dar nu mai da nici un semn, nimic, nici de sarbatoari..si nu stiu ce sa mai cred..imi e asa de dor de el, de noisad.ce sa fac? Adica cum sa procedez? Sa-i las vreun mesaj? Sa nu-i dau importanta? Ce sa facsad?

fundita:*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand cineva se indeparteaza de tine, lasa-l sa plece. Nu ai nevoie de cei ce vin si pleaca, ci de cei care raman si in cele mai grele momente. Si nu uita ca oamenii se schimbă ca să înveți să renunți la ei, lucrurile merg prost ca să le apreciezi atunci când merg bine, crezi în minciuni ca să înveți să nu ai încredere în nimeni în afară de tine și, uneori, totul se duce de râpă că să facă loc lucrurilor bune. Asa ca uita-l, daca te vrea in viata lui te va cautawinking.

Răspuns utilizator avertizat
| AdonnAdonnis a răspuns:

:'sa stii ca uni baieti sunt prosti nu il mai baga in seama asa zic eu din punctul meu de vedera prefate ceva nu te mai intereseaza nimic de el ps:si eu sunt baiat

| AndreBoy a răspuns:

Daca vrei sa se intoarca ignora-l eu am 17 ani si mereu imi place sa am ce nu pot avea daca te duci la el si eu spui in fata va crede ca esti disperata parerea mea ok

| madyx1 a răspuns:

Buna, parerea mea ar fi sa il lasi in pace, sa incerci sa il uiti. Daca el tinea la tine nu facea asa si iti dadea un mesaj macar de craciun sau de revelion, iar ca nu mai are mesaje este doar o scuza. Am fost si eu ca si tine, dar am trecut peste. O sa gasesti un alt baiat de care o sa te indregostesti si care o sa tina la tine. Sper ca te.am ajutat >:d<

| Claudiu_Bujorean_1997 a răspuns:

Intalneste cu el el sau suna-l nu vb numai prin sms intereseaza-te sa vezi poate e cu altcineva!