| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Postez aceasta intrebare in numele prietenei mele cele mai bune.
Acum aproximativ cinci luni a cunoscut un baiat, totul a mers pe repede inainte...si s-a ajuns la sex. Sex anal neprotejat.
La aproximativ o luna, intr-o dimineata, mi-a spus ca a facut un dus rece iar a doua zi nu a mai putut sa vorbeasca, o durea gatul, si se simtea ametita. I-a trecut in doua saptamani cu medicamente. Inclusiv tusea era groaznica, tusea pana ii venea rau.
Saptamana trecuta i-a aparut o afta bucala care i-a trecut in 6 zile cu pliculete de ceai de musetel.
S-a panicat citind simptomele HIV de pe net.
Tine sa precizeze ca diaree si febra nu a avut.
Credeti ca e necesar sa faca testul HIV?
Incerc sa o linistesc insa nu reusesc.
Rog seriozitate.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Chiar si asta primele simptone

| sofisis a răspuns:

Mai, cam se pupa perioada de incubatie pentru HIV cu simptomele ei. Dar nu trebuie sa intre in panica. O simpla afta bucala nu inseamna HIV. Sa mearga sa isi faca analizele si scapa de orice dubiu.

| GoldenZenith a răspuns:

De ce se avântă la sex anal neprotejat?
Sa se ducă la medic.

| ShamelessQboy a răspuns:

La naiba, e o situație stresanta! Repede la analize...
Si sa va fie învățare de minte, nu mai faceti sex cu nimeni până nu-i vedeti analizele la zi cu bts, hiv etc! In aceiași zi poti sa afli majoritatea rezultatelor sfinte scapa de stres si probleme.

| Kimball a răspuns:

Da clar, trebuia sa mearga la doctor de la primele simptome!