| Lorena6879 a întrebat:

Bună,pot înlocui lubrifiantul pentru sex cu crema de galbenele? E doar o idee

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cine a scris asta îi răspund eu - Totusi, vin si intreb, de ce este necesar lubrefiant pentru sexul intre tineri?

Eu pe vremea comunismului foloseam ÎNTODEAUNA cremă DOINA la tub roz cum e asta din poze și am folosit-o de la 17 ani mulți ani și cu foarte multe femei cu care am făcut sex.

https://www.google.ro/......ps?/search

Motivul - penisul este foarte gros și lung și indiferent cât de excitate și umede erau femeile le DUREA când băgam penisul prima oară chiar dacă nu erau virgine.

Am mai scris - femeile par VIRGINE pentru un bărbat cu penis lung până în 20 cm și gros de 5 cm și sunt foarte STRÂMTE pentru penis așa mare indiferent câți bărbați au avut înainte.

Fără lubrifiere NU merge să facă sex un bărbat cu penis mare indiferent cât de excitată și umedă e femeia.

Face RANĂ la introducerea penisului și frecare că este GROS penisul și UMEZIREA femeii NU e de ajuns pentru a face sex.

Mai e ceva - sunt foarte STRÂMTE femeile normale pentru penis mare chiar și nevastă care face sex zilnic cu penis mare.

Pentru cea care a pus întrebarea - lubrifiantul pe bază de apă NU este bun pentru făcut sex FĂRĂ prezervativ, bărbatul simte foarte prost sexul.

Eu recomand să NU mai folosești lubrifiant pe bază de apă și să folosești altceva.

| Lorena6879 explică (pentru anonim_4396):

Păi da, eu folosesc de fiecare data lubrifiant, asta e unul dintre motive, ca are iubitul penisul mare

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate folosii creme in locul lugrefiantului la sex.
Totusi, vin si intreb, de ce este necesar lubrefiant pentru sexul intre tineri?
Lubrefiantul este folosit pentru sex anal, sau dupa menopauza cand vaginul femeii nu se mai lubrefiaza natural, in rest, nu este necesar.

Sexul la tineri se face INTOTDEAUNA cu preludiu, tocmai pentru a se obtine o excitatie si pregatire naturala a vaginului femeii, prin umezirea naturala a lui.
Un sex fara umezire este ca si un viol, neplacut, dureros si frustrant.

| dullcat a răspuns:

NU! Cremele acestea ieftine sunt pe baza de vaselina, care este un derivat din petrol.Astfel de ingrediente nu au ce cauta in zona intima.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cu asta sigur nu, insa poti sa o faci - si cu un mega-mare succes - cu ulei de cocos. Doar vezi sa fie 100% cocos, nu cu porcarii adaugate.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu. Poți înlocui eventual cu un ulei pentru bebeluși. Dar, cu cremă, nu pentru că nu alunecă nimic.

| Jokers666 a răspuns:

Eu îți recomand în loc de crema de galbenele în concluzie, uleiul de cocos nu este doar util pentru un act intim fara dureri, ci si pentru sanatatea femeii. El poate fi folosit si in afara actului intim, pentru prevenirea si tratarea problemelor vaginale. Asta e cel mai bun ca să fie bine pentru tine și sa te simți bine tu sa nu ai un disconfort happy

| jhonnybravo69 a răspuns:

Vezi ca se cicatrizeaza clitorisul, daca il gasesti desigur.
eu recomand uleiul de motor MOTUL SPEC. LL-04 5W40, la mine la cazan merge perfect, motorul prezinta un caracter orgasmic superior. Are o tenta mai vascoasa ce ofera o experienta de neuitat.

| VoidEternal a răspuns (pentru jhonnybravo69):

5w30 e mai bun. Daca merge la bemweu, merge si aici.