| Sara2 a întrebat:

Poţi fi indiferent cu persoana pe care o iubeşti? Şi să o refuzi din plin? Locuiesc cu iubitul meu de 1 an în Germania, acum câteva seri ne-am certat în casă, pe un motiv de nimic, şi mi-a zis că îmi va cumpăra bilet să plec în ţară. Am încercat să discut cu el dar nici nu vrea sa mă vadă. De câteva zile suntem în casă ca 2 straini şi dormim în camere separate. Aseară l-am întrebat pe net dacă vrea să mâncăm împreună şi a zis că nu. Eu sufăr mult pentru că îl iubesc. Oare nu mă mai iubeşte? Ar putea fi atât de nepăsător dacă m-ar mai iubi? Încă stau în aceeaşi casă cu el până plec

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Multi baieti par indiferenti,reci,ignoranti ca sa demonstreze ca sunt lipsiti de sentimente si ca nu-i pasa de tine,stiu e un mod foarte prostesc dar uni asa isi arata masculinitatea nu cumva sa-si dea dreptate ca fara tine nu poate trai sau ca ai avut dreptate ca apoi regreta ca prosti e altceva da parerea mea daca te iubeste cu adevarat tiar da seama de asta, asta e vi inapoi in Romania si asta e, pacat ca nu pretuieste iubirea ta, intr-o lume plina de curve si tarfe noi apreciem pe ele, omul bun e carpa tuturor sa stii asta

| mihai69 a răspuns:

E clar că el nu mai are nimic (în afară de bilet) pentru tine.
Asta e; bucură-te că a fost, învață din greșeli și mergi cu capul sus înainte!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Desene animate / joaca de copii. I-ai spus ceva ce i-a ranit orgoliul de mascul dar va trece. Pana diseara sau maine uitati.

| Lawliet14 a răspuns:

Meriti asa baiat pentru ca tu l-ai ales. Adica voi locuiti impreuna in Germania si el iti cumpara bilet ca sa pleci inapoi! Adica te pasaporteaza inapoi, te trimite in Romania. Penibil... Esti egala lui! Dar de ce v-ati certat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lawliet14):

Intr.un final, femeia este egala barbatului.Nici nu mai conteaza modul in care a ajuns egala lui...

| UnBroken2016 a răspuns:

Pe un motiv de "nimic" el iti spune sa placi in ROmania? Vezi sa nu. I-ai facut tu ceva ori e cel mai retardat om de pe planeta si e foarte bine ca scapi de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un singur mod de-a afla daca te iubeste sau nu. Nu-i mai da nici tu nici un fel de atentie si asteapta pana vei pleca, daca chiar n-o sa-i pese incat sa te opreasca si sa-ti spuna ceva, nu doar sa te opreasca asa pur si simplu din drum ca mai apoi sa te trimita iar cu un alt bilet peste cateva zile. Ei bine stii si tu raspunsul, nu te-a iubit niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are BMW? Sigur are BMW...

| ingerinaripat a răspuns:

Bună! Părerea mea este că ar trebui să iei biletul și să pleci, ori are pe alta, ori este nepăsător, dacă te iubește cu adevărat, te oprește din drum, dacă nu are pe alta. Te -ai gândit și la varianta asta? Ăsta nu e un motiv de ceartă. Dacă el ți -a zis că nu te mai vrea, înseamnă că s-a plictisit. Ar trebui să-i ceri măcar o explicatie. Și încă ceva : băieți sunt destui, doar că nu l-ai găsit încă pe cel potrivit. Decizia îți aparține, dacă te complaci în această relație. Pa! Pa!