| MisteriousGirl97 a întrebat:

Am sa-mi spun si eu povestea si sper sa primesc cateva sfaturi.
Revelionul trecut l-am petrecut cu o gasca pe care eu nu o stiam, am facut cunostinta si m-am indragostit de un baiat, iar el de mine. Am fost impreuna timp de o luna si jumatate, timp in care am fost cea mai fericita. Tin sa mentionez ca a fost primul meu prieten, primul sarut, prima imbratisare. Dupa o mica cearta el a vrut sa ne despartim. Ne-am despartit. Intre timp eu am mai avut alti 2 prieteni, dar nu am fost prea atrasa de ei, gandul meu fiind tot la "primul".
Acum, dupa un an am auzit ca ar vrea sa ne impacam. Daca vrea sa ne impacat, ce sa fac? Vreau sa zic ca atunci cand am aflat ca vrea sa ne impacam imi batea inima atat de tare, parca imi sarea din piept, fapt ce m-a facut sa cred ca inca mai tin la el.
Un sfat, va rog! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

La mine si dupa 3 ani dupa despartire am avut sentimente pentru primul prieten, chiar daca am mai avut altii. Impaca-te cu el. Traieste clipa si nu te mai gandi la dezamagiri/greseli. Fi fericita alaturi de el - asta conteaza cel mai mult! Pretuieste faptul ca exista o a doua sansa si trateaz-o ca atare. O seara frumoasa sa ai si sa fii fericita! happy

5 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Impaca-te cu el! Si nu va mai despartiti de la o cearta minora! Orice relatie are, in timp, atat urcusuri, cat si coborasuri. Puneti sentimentele pe primul loc happy

| MisteriousGirl97 explică (pentru MissxD):

Asta simt si eu ca trebuie sa fac. Dar totusi a trecut un an. Si nu vreau sa fiu dezamagita inca o data de persoana la care tin.

| deniidenisa156 a răspuns (pentru MisteriousGirl97):

Fiecare om greseste, e normal, eu mereu zic : orice ce om are si o a doua sansa.

| MissxD a răspuns (pentru MisteriousGirl97):

La mine si dupa 3 ani dupa despartire am avut sentimente pentru primul prieten, chiar daca am mai avut altii. Impaca-te cu el. Traieste clipa si nu te mai gandi la dezamagiri/greseli. Fi fericita alaturi de el - asta conteaza cel mai mult! Pretuieste faptul ca exista o a doua sansa si trateaz-o ca atare. O seara frumoasa sa ai si sa fii fericita! happy

| NinaSimone a răspuns:

Impaca-te cu el. Nu cred ca v-ati despartit din vreun motiv intemeiat

| SwEetAnnIs a răspuns:

O sa iti para rau daca il refuzi, ai zis ca te.a facut fericita si dupa cum ai spus ca iti batea inima tare cand ai aflat ca vrea sa va impacati.