| kesha:D a întrebat:

povestea mea este una lunga si nu stiu daca toti o veti intelegestraight face, deci totul a inceput acum 2 ani, era vara, ew aveam 11 ani si ma jukam pe afara cu niste pr, am vazut ca din blocul in care stateam ew iese un baiat, mi-a placut de el de la inceput. ew pe atunci eram o fire mai timida asa ca nici nu aveam curajul sa vb cu el(el atunci avea 13 ani). intr-o zi vine el, se pune langa mine si intra in vorba, din ziua aceea toata vara ne-am petrecut-o impreuna, in fiecare zi vorbeam ne jukam ca si cei mai buni prieteni, dar ew il consideram mai mult si stiam ca el ma vede doar ca si o amika f buna si nimic mai mult. odata am jucat mata-scunsa si cineva l-a intrebat cu cine te ascunzi si el a zis cu soramea si a aratat catre mine deci in clipa aceea parca sa despikat pamantul sub mine, nu stiu de ce m-a durut atat vorblele alea pentru stiam ca el ma crede o"sora" dupa ziua aceea nu am mai iesit afara vreo 3 zile dar tot venea in fiecare zi la mine sa ma cheme afara si nu am mai putut sa-l refuz.au mai trecut cateva zile normale si a venit inapoi de la tara pr mea cea mai buna, i-am facut cunostinta cu el si noah sau imprietenit.intr-o zi el nu a putut sa vina afar si am stat doar ew cu pr mea, am inceput sa vb noi tot felul de chestii, sa povestim si nu stiu cum a venit vorba de el si ew am facut imensa greseala de ai spune ca imi place de el, deci nu stiti cat regret ca i-am spus nu stiu cum a putut fi atat de proasta, idioata si naiva sa-i spun:@, noah mrg, ziua urmatoare merg ew afara si pr mea cea mai buna ma astepta langa un parc din apropiere, vine repede catre mine si-mi spune : ia-m spus ca-ti place de el! cand am auzit am crapat de rusine, noah am zis sa merg in parca si acolo cine credeti ca era, el.am fugit repede si el dupa mine, toata ziua am fugit de el pana am reusit cumva sa-mi pierd urma, merg ew repede acasa si dupa cateva minute bate cineva la usa, ma uit pe vizor era el.nu am deschis asa ca a plecat dupa un timp a mai venit de cateva ori dar tot nu am raspuns, crezand ca el a plecat acasa(si apropo el nu statea in oras cu mine doar a venit sa stea vara la varuso)am iesit afara linistita cand ma uit in spatele meu il vad pe el fugind catre mine am inceput din nou sa fug si la un moment dat am gasit o scurtatura am incetinit dar cand m-am uitat iar in spate deja el era langa mine, nu am mai avut cum sa fug si aici incepe calvarul, el incepe sa-mi tina mie morala, nu ma apuk sa va mai spun vorbele lui ca oricum na-ti intelegestraight faceoricum era ceva de genu esti prea mica, nu te iubesc, mrg a spus multe.deci ew nu am spus nimic timp de vreo 2 ore cat mi-a tinut el morala cand am merg acas am izbuknit in plans am plans tot restul verii de atunci numai la ziua aia m-am gandit, dar faza este ca ew niciodata nu m-am asteptat sa vinala mine si sa-mi zica te iubesc sau ceva, am stiut din prima ca el nu ma place si nu-s de nasul lui, dar am incercat, jur, de zeci de ori am incercat sa nu ma mai gandesc la el, sa-l uit dar nici cum n-am reusit(si tin sa spun ca am in acea vara am si inceput sa fac voley ca sa-mi ocup timpul sa nu ma mai gandesc la el dar n-am reusit). din vara aceea am inceput sa-l urask, sa port o asa ura pe el, ioai deci nu-l mai suportam, cand auzeam de el incepeam sa plang si simteam in suflet numai ura. a inceput scoala, si iar a venit vara, din prima zi am inceput din nou sa-mi amintesc de el, si am hotarat sa ma duc la tara(fapt ce-l uram, urasc sa merg la tara)si sa stau acolo toata vara doar ca sa nu-l mai vad.pe la jumatatea verii deja am inceput sa-l uit, nu ma mai gandeam la el, nu mai exista in mintea si sufletul meu.am primit intr-o zi un mesaj, era de la o verisoara pe care nu o mai vazusem de 2 ani asa ca trebuia sa merg din nou acasa.in acea zi am mers amandoua la strand si nici un strand de la mine din oras nu avea bazinele pline, tatal ei ne-a dis la sofronea pentru ca acolo a auzit ca erau deschise.noua ne-a convenit.am ajuns acolo, am intrat in bazine si dintr-o data ma imbratiseaza cineva din spate cand ma intorc era el, cel pe care purtam atata ura, toata ziua s-a tinut dupa mine, cand intram in apa el ma imbratisa si ma tragea sub apa si chestii din astea.paraca in ziua aceea am uitat ura pentru el dar cand m-am dus akas mi-am revenit la realitate, mi-am adus aminte ce mi-a facut el, cat m-a facut sa sufar. a mai trecut inca un an, acum am 13 ani, nu am mai auzit de el nimic de mult asa ca din nou am uitat de el, acum cateva zile mergeam la bus si dintr-o data m-a imbratisat si a incercat sa ma sarute, era din nou el, nu mi-a venit sa cred ca era din nou el, ma gandeam ce cauta el la mine in oras in timpul scolii, si mi-a spus ca s-a mutat cu verisorul lui pentru ca ii place mai mult aici, ew nici nu am vorbit cu el i-am zis doar lasa-ma in pace si am plecat, cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca ew il uram asa tare din cauza ca il iubesc si nu pot sa chimb asta, azi cand am iesit de la scoala l-am vazut pe el care statea pe banca cu o colega de-a mea, am crezut ca pe mine ma astepta dar de fapt mi-au spus celelalte colege ca el era un pr vechi cu colegamea si ca toate au vb cu el.colegele mele deja sunt topite dupa el.si azi m-am gandi sa-i dau id-urile colegelor mele ca sa-i fac un bine... faza este ca nu pot sa-l uit, stiu ca el nu ma iubeste, si chiar nu stiu ce sa fac, deci imi crapa inima, este insuportabila aceasta suferinta, acum am 13 ani si m-am schimbat f mult de cand l-am cunoscut, am devenit mai tupeista, poate mai fitoasa, si sunt foarte diferita de atunci. faza este ca nu stiu ce sa mai fac, am incercat de atatea ori sa-l uit, stiu ca nu am nici o sansa cu el si chiar daca ar veni el sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el, nu as akcepta, va rog, dati-mi un sfat ceva, dar nu cred ca a citit nimeni pan la capat:-

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

EU am citit absolut tot, si am inteles tot ce ai scris.
E greu ca s-a intamplat asa, mai ales ca erai doar o copila. Si acum esti tot o copila, dar ti s-au intamplat prea multe la o varsta foarte frageda, ai suferit mult si te inteleg, odata am avut si eu o astfel de suferinta in suflet, el nu m-a vrut ca era vagabont, si eu am plecat in alta tara. Acum ma iubeste dar e deja prea tarziu, au trecut 5 ani, si eu eram tot o copila.

Lasa sa vina lucrurile de la sine, nu il uri pentru ce a facut, deoarece erati prea mici atunci si poate intr-un fel a fost mai bine, erai prea mica pentru a incepe atunci o relatie, si acum esti, dar eu cred ca el incepe sa se indragosteasca de tine. Mai lasa sa treaca ceva timp si vei vedea cum decurg lucrurile, si ce va face el in continuare. In momentul respectiv vei lua decizia pe care o crezi tu corecta. Nu poti sa zici de pe acum ca vei accepta sa fi impreuna cu el sau nu, ci doar in momnetul acela.
Sa ai grija de tine, si nu te grabii, caci daca nu va fi sa fi impreuna cu el, cu timpul el va vedea ce a pierdut, mereu se intampla asa, si cateodata e prea tarziu.

22 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Imi place cum ai povestithappy
Chiar am citit cu placerehee hee caz rarisim pe sitewinking
Eu zic sa lasi timpul sa mai treaca, acomodeaza-te cu faptul ca o sa fie mereu pe langa tine.Nu te comporta diferit cu el ci arata-i ce pierde. Fa-l sa se indragosteasca si el de tine, arata-i cat de diferita esti si ce pierde el de fapt!
Multa bafta si nu te mai chinui cu gandul la ce a fost!

| fluturas a răspuns:

Salut happy
o poveste frumoasa, dar trista happy ma faci sa plang...
si mai spun unii ca nu exista dragoste la varsta asta. rolling eyes

de uitat nu cred ca o sa-l uiti happy tu incerci sa gandesti cu mintea, nu cu sufletul happy incerci sa-ti calci pe inima si sa nu faci o prostie de a sta cu el si de ati rani sentimentele happy
dar s-ar putea ca lui sa-i placa de tine. poate nu i-a placut candva si te-a considerat doar o copila fara sa-si dea seama ca probabil esti la fel de matura ca si el happy. dar acum din cate se vede inca tine la tine. a trecut mult timp e clar ca-l iubesti, din cate se vede si el. daca incearca sa discute cu tinewinking
desi spui tu ca nu ai accepta o prietenie cu el, nu cred ca asta iti doresti.
de ce nu incerci confused? nu merita sa mai ai ura pe el. imi imaginez prin ce ai trecut si ca a fost greu pentru tine sa-ti zica un baiat ca esti prea mica pentru el sad dar probabil atunci nu stia ce zice. iar acum a realizat ca si el te-ar putea considera mai mult decat o prietena happy
eu zic sa incerci sa te apropii din nou de el happy nu ii da idurile colegelor tale, desi a venit din nou in oras se vede ca doar dupa tine umbla mai mult, si nu ti se pare putin ciudat ca v-ati intalnit din intamplare la acelasi strand? ca el a venit din nou in oras dupa atata timp? parca cineva nu ar vrea ca prietenia voastra sa se distrugawinking
de ce nu ai accepta, daca te-ar intreba daca vrei sa stai cu el confused? daca nu ai accepta ai ramane mereu cu intrebarea : cum era daca acum eram impreuna? si probabila i fi regretat big grin
daca accepti: macar sti ca ai acceptat, il iubesti te iubeste si e ok, chiar daca ai trecut prin multe cu ceva timp in urma happy pentru ca daca s-a mutat in oras nu cred ca vei reusi sa-l uiti happy daca nu l-ai uitat atunci cand nu a fost acolo, nu cred ca il vei uita acum cand probabil il vei vedea mai deswinking
tu ce faci ce crezi ca este mai bine happy multa bafta! kiss

| Smarandica a răspuns:

Buna.
Nu fii prostutza fata! Nu-i da nici un id.De ce sa nu stai chiar tu cu el?
Esti tanara profita cat mai poti :*

| Яùxsi a răspuns:

Am citit tot. Incredibil, dar adevarathee hee

Din cate am citit mai pe la final, am observat ca el tine la tine... si ma intreb de ce nu ai accepta sa fii cu el daca il iubesti asa de mult thinking

| raisssa a răspuns:

Waw... long storylaughingnu as fi crezut ca la 12, 13 ani poti trai povesti asa intense, cat despre povestea ta, e greu... poate ar fi bine sa stai cu un alt tip, sa vezi cum reactioneaza cand te vede cu altul, sau renunta la el si incearca sa descoperi in altcineva ceea ce simti pentru el.

| puisor a răspuns:

Cea mai buna solutie cred sa il tratezi cu indiferenta, asta ii atrage pe baieti, el profita de sentimentele tale pentru ca stie ca il iubesti si de aceea incearca sa nu ii dai prea multa atentie si ai sa vezi ca se va schimba. Oricum roata se va intoarce mai devreme sau mai tarziu.Si sincer nu merita sa suferi atat pentru un baiat incearca sa iti gasesti pe altcineva cui pe cui se scoate.Si nu mai suferi pentru ca nu merita.

| OnWeed a răspuns:

Ai scris un roman de nici nu mai zic... oricum e mai interesant ca Morometii ce am eu de citit acum laughing

Acum ca am inceput cu o mica gluma...Stiu si eu acel sentiment de suferinta (cred ca toti il stim), este insuportabil mai ales cand simti ca iubesti si urasti o persoana in acelasi timp. Din ce ai zis tu ca a incercat sa te sarute, s-ar putea zice ca ii place de tine, dar parerea mea este ca daca nu si-a cerut scuze pentru ce ti-a facut...degeaba. Acum daca e la tine la scoala si zici ca s-a mutat, va fi si mai greu de uitat odata ce il vei vedea in fiecare zi si va fi mult mai greu si cand va avea o prietena si il vei vedea cu ea. Trebuie sa te gandesti in felul urmator: de ce sa te mai gandesti la el? de ce sa iti mai pese? asta ti-a adus, iti aduce si cel mai probabil o sa-ti mai aduca in continuare suferinta, nu are rost. Trebuie sa inveti sa fi indiferenta si nepasatoare, nu e usor. Mai ales intr-o situatie de genul, dar chestia asta te ajuta sa treci peste multe lucruri. Imi pare rau ca ai ajuns intr-o astfel de situatie de la varsta asta

Oricum, sentimentele sunt controlate de inima, nu de creier deci s-ar putea sa nu-l poti uita prea curand si sigur iti doresti sa scapi de aceasta suferinta cat mai repede. Aici mai ai 2 variante, incearca sa fi cu el (desi sincer nu cred ca te merita) si varianta a doua este sa gasesti pe cineva mai bun care sa te faca sa-l uiti.

| Pinkyyy;x a răspuns:

Mai.nu stiu. ce sa spun.
acum gandesti altfel esti mai mare
el e mai mare.
sunteti diferiti ar putea sa iti dea o sansahappy
daca tu tii atat de mult la el

| ForeignO a răspuns:

Kesha ...Am citit pana la capat.

Povestea ata este destul de trista, dar uite, eu spun sa fi cu el pentru ca ai spus ca il urastipt ca il iubesti si nu-l poti uita. Suferinta asta de care zici tu se datoreaza faptului ca il iubesti si uite ca a venit vremea cand si el simte acelasi lucru pentru tine /Daca chiar il iubesti, de ce sa-l ignori? Teoretic ar trebui sa faci asta, dar doar in cazul in care nu-l mai placi! Eu zic ca intre voi s-ar lega ceva frumoshappySi acum el are 15, tu 13 destul dematuri pentru o ''prietenie'' (sau chiar relatie dar nu serioasa) Eu as proceda astfel. Pai ce alt mod de a uita de el exista? Eu socotesc ca nu exista. Asa ca eu te indemn sa fiti mai apropiati, daca iti cere prietenie, ar trebui sa te simti in culmea fericirii pentru ca il placi, sau chiar iubesti. Cred ca, cahiar te simti in culmea fericirii pentru ca a venit, dar nu-ti lasi inima ''libera'' pentru ca asta simti dar le machezi cu ura asta care te-a lasat atatea urmehappy

Si eu am patit-o cu un baiat cu 4 ani mai mare decat mine. Am fost impreuna 2 luni apoi, pur si simplu eu am plecat in Anglia (cateva luni) si cand m-am intors ma uitase. Acum s-a intors, peste 2 qni cand eu am 13 (ca tine) el 16. L-am uitat, nu-mi mai pasa... Dar vad ca la tine e diferit. Te-am mai zis parerea mea este sa-i dai o sansa!

Cred ca nici tu n-ai citit pan' la capatlaughing

| Danny_2491 a răspuns:

Draga mea, eu am fost cindva aproape in aceeasi situatsie. cu un an jumate in ruma imi placea sh mie de un baiat cu doi ani mai mare. El avea prietena, eu il sunam, ii scriam mesaje. El niciodata nu imi raspundea. Am avut conflict sh cu prietena, el mi-a spus in fata ca nu am sanse, ca baieti mai sunt, dar eu nu incetam al iubi, chiar daca incercam de multe ori si flirtam cu divershi baieti. apoi ca printr-o minune noi neam imprieteni. El a mai schimbat vreo doua fete in decurs ce eu ma topeam dupa el. Eu am incercat odata sa-l sarut, dar mia esuat...

A fost ce-a fost, plingeam, toate fetele imi spuneam ca el nu merita, sa-l uit. Si chiar incercam dar, nu era atit de simplu.

Acum eu sunt impreuna cu acel baiat, ne iubim tare mult, el mereu imi spune cit de mult rereta ca m-a facut sa sufar. Imi spune mereu ca ma iubeste, ca ii e dor, ma saruta permanent.Simt ca ma iubeste

De aia cred ca la tine tot asa va fi. Vb cu el, incearca tu sa-l sarutsi, comporta-te cu el ca si cum nimic nu sa-r fi intimplat, in preajma lui flirteaza cu altsi baieti. Ei tare urask concurentsa, sh mai ales atunci cind vad ca fata care cindva se topea dupa el acum simte indiferenta... El singur o sa inceapa relatie. Tu doar da-i lui de inteles ca-l placi si fa-l gelos

Bafta papusho. Totul va fi bine.

| Juliana a răspuns:

Eu am citit cuvintel cu cuvintelbatting eyelashessi cred ca ar trebui sa-l dai uitarii mai ales ca nu esti chiar asa mare si ai o viata inainte...trecutul e trecut, iar el poate profita ca stie ca il placi/placeai asa ca esti "disponibila" pentru el mereu...

| MihaLoveYou a răspuns:

Cred ca acea faza cu tipul te-a schimbat mult, dar viata merge inainte, el are 15 ani si poate ca a zis ca nu te iubeste, dar puteti sa fiti inca prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow.am citit eulaughingwow parca e povestelaughingpai tie iti place de el. dar tu trebuie sa il atragi cumva.incearca sa te imbraci mai sexy, fii cu mai multe fite asa o sa il atragi.cand o sa vina momentu.nu zi din prima dabig grinrespunge-l la inceput.si dupa aia."te bagi pe el"
dar daca chiar vrei sa-l uiti...combinate cu altcineva si lasa-l sa te faca fericit nu doar un sarut 2.mergeti putin si mai departe.am zis doar putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit pana la capat.Foarte frumoasa si emotionanta povestea.Cred ca este genu de baiat care se da la toate fetele. Un baiat frumos atragato.nu te mai gandi la el tu nu vezi, la inceput nici nu vroia sa auda sa fie cu tine, iar dupa aceea era topit...Genu asta de baieti gasesti pe toate drumurile...cred ca e mai bine sa iti vezi de drum si sa te uiti la baieti mai modesti.Cunosc si eu un baiat de genu asta si azi mi-am dat seama ca mai bine il uit dupa o fapta pe care a facu-to.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vreodata o sa te intrebe daca vrei sa fi cu el si tu cum ai spus ca vei spune nu.cred ca in momentul acela va simtii si el prin ce ai trecut tu...sau nu stiu desi suna ciudat ar trebui sa nu mai incerci sa-l uiti pe el ci povestea aceea de la 11 ani.Gandeste-te ca daca el spunea da atunci, poate iti faceai mai mult rau pentru ca pana atunci va vedeati doar in vacante si nu va era prea placut si se termina poate mai rau. La varsta aia nu prea stiati nici unul prea bine ce inseamna sa iubesti si poate cand ti-a spus ca nu te iubeste a gresit, desi poate nu te iubea ca o iubita tot te iubea ca o amica, eu zic ca s-a speriat atunci cand a auzit ca il placi si mai ales ca vorbele acestea nu au venit din gura ta, cine stie ce inflorituri a mai adaugat prietena ta la care i-ai spus ce simti tu. Vorbeste cu el si zi wai"ce mici si prostuti eram cand eram mai pitici"asa isi va da seama ca ce ai simtit atunci pentru el nu mai simti si acumhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit pana la capăt. Ești copila ai doar 13 ani nu trebuie sa te complici.
Cred ca el a fost fff șocat când a auzit ca îl placi și în plus erați doar niște copii. E posibil ca acum sa ii mai fi venit mintea la cap și sa încerce sa te cucerească eu zic ca nu dai cu piciorul, înțelege erați niște copii atunci ma rog acum sunteți la fel dar el e ceva mai mărișor are 15 ani nu?¿
Mai târziu e posibil sa regreți ca acum îl respingi.
Nu știu ce sa îți zic sunteți mici, trăiți-va copilăria ca mai târziu are sa fie și mai greu.

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ew tot n-am inteles thinking u il iubesti sau il urasti? thinking ca nu stiu ce sfat sa-ti dau thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa ma laud dar. am citit totbatting eyelashes
Stiu ce vrei sa spui.si eu am trait odata ceva de genul.
Daca il iubesti atunci da. i de inteles ca tii la el.
Daca nu vrea sa fie cu tine nu poti sa fii asa suparata.
O sa ramaneti prieteni si o sa vina si momentul in care o sa realizeze si el ca te placebatting eyelashes
Pana atunci trebuie sa fii tu originala si simpla.
Altfel nu are cum sa te iubeasca si el la radul lui.
Si vezi, tu ai ceva in plus.
Pe tine te considera ca pe o sora, iar pe celelalte fete le considera doar prietene.smug
Nu fii distrusa.
Ai incredere in tine si totul o sa mearga perfectbatting eyelashes

Repet.fii tu insati :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic inca esti prea mica ca sa te gandesti de acum la dragostea adevarata pentru ca pot sa faci lucruri care mai tarziu pot sa regreti mai mult ca pana acum, asa ca mai bine iti vezi de viata in continuare si ca siguranta va veni momentul sa iubesti si sa fii iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sufar tot din cauza asta, am 19 ani si iubesc pe cineva foarte mult, intr-o zi m.am hotarat si i.am zis, iar el mi. a zis ca ii plac dar ca o amica, si vine mereu la mine sa ma sarute sa ma ia in brate, imi zc ca vrea sa faca dragoste cu mine, offff, baietii, nu stiu ce sa mai fac

| georgeo_8998 a răspuns:

Eu am citit ce sa zic poate ca mai merita o sansa poate ca s-a schimbat desi lupu isi schimba parul da naravu ba fi atenta ca cu iubirea nu e de joaca eu de cind m-am indragostit is in stare de orice pentru ia da pe ia o doare in cot de mine asa e mereu daca iubesti nu trebuie sa demonstrez ca daca demonstrez isi bate joc de sentimentele tale

| Roxicutzaa a răspuns:

Este o poveste foarte draguta. Eu doar acum am vazut-o este postata de mult, acum ai mai crescut
Oricum aceasta iubire nu prea exista, acestea sunt copilarii, inteleg ca tii la el ca il iubesti, dar este imposibil sa il iubesti mult, tii la el ca la un amic foarte bun. Nu exista iubire la varsta de 11-12-13 ani iubire incepe pe la varsta de 16 ani in sus.Eu una am 16 ani si inca nu vreau sa am iubire, pentru ca este o chestie aiurea suferit dupasi eu eram ca tine, iubeam un baiat enorm de mult eram copilutza. Oricum draga mea incearca sa-l uiti si va fi bine, cautati pe altu si o sa-l uiti pe celalalt. Si cum se zice " cand ai vrut tu sa stai cu el, el nu o vrut, cand va vrea el, sa nu mai vrei tu". Sper sa-ti fie sfatul meu de ajutor! :*