| cantectrist a întrebat:

Povestea mea poate o sa vi se para banala, dar am ajuns in punctul in care nu mai stiu ce sa fac si nici putere nu mai am sa mai lupt.
Cu mult timp in urma am cunoscut un baiat cu care am avut o relatie foarte scurta deoarece nu am stiut ca tocmai iesise dintr-o relatie de 2 ani, si prietena lui insista sa se impace.Intre timp am inceput sa ne intalnim, prima data accidental apoi ne dadeam intalniri pe ascuns, pana am ajuns sa ii ofer ce am eu mai de pret, cu conditia sa fim din nou impreuna.Cand a incercat sa se desparta de prietena lui, iarasi s-a intamplat ceva, ca nu a putut, dupa care nu am mai vorbit o luna.In acest timp el si-a facut un alt id cu o noua identitate si a incercat sa ma sustina, sa trec peste, nu cauta sa afle parerea mea despre el sau despre relatie, si pur si simplu ma ajuta sa trec peste si ii povesteam de mine.Satula de aceasta joaca, l-am sunat si i-am spus ca mi-am dat seama de id, el insa a negat si am inceput sa vorbim din nou pe mess, ca mai apoi si prin telefon.In tot acest timp, chiar daca era cu ea, mi-a demonstrat de multe ori ca tine la mine si ca nu vrea sa patesc ceva rau, iar relatia lor ba merge, ba nu merge.De curand s-a despartit de ea, insa s-au impacat in 3 zile inapoi.Sunt constienta ca o iubeste pe ea, in timp ce la mine doar tine, dar de multe ori imi spune ca s-a saturat de ea, o face scorpie si nebuna. El a incercat sa se justifice ca poza cu ei doi pe profilul lui de facebook a pus-o ea, fara sa ii cer eu asta, si oricum asa si e, pentru ca ea ii stie toate parolele, pana si cea de la card.Ne simtim foarte bine impreuna, si eu una am ajuns sa il iubesc, il iubesc sincer si asi face orice pentru el. dar am ajuns in momentul in care simt ca nu mai am nici o sansa, nici acum nici in viitor, nu mai am putere sa lupt.Pana acum am incercat sa il sustin in orice, sa il ascult, sa ii fiu cea mai buna prietena, binenteles stiind doar noi doi de asta, dar eu sufar, sufar si plang fara sa ii arat lui asta.Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Spuneti-mi, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ChickSWhisper a răspuns:

Oh Doamne, cantectrist! Nu imi dau seama daca nu iti dai seama sau pur si simplu vrei sa ignori adevarul...
Se joaca cu tine. Daca ar tine intr-adevar la una din voi nu s-ar distra cu cealalta pe la spate. Sfatul meu este sa revii cu picioarele pe pamant ptc nu te merita. Nimeni nu trebuie sa fie tratat asa...
Mai sunt multi baieti pe lume si crede-ma nu ai vrea sa iti irosesti timpul cu acest baiat. Sper ca am ajutathappy
Decizia depinde de tine.
PS: Pune-l sa iti spuna de ce nu s-au despartit atunci. Daca devine agitat, se balbaie, isi freaca mainile, se uita in toate directiile( in special stanga) minte. Daca este calm, totu' bene...Presupun ca ar trebui sa-i dai o sansa. Dar trebuie sa discutati despre acest subiect.

| cantectrist explică (pentru ChickSWhisper):

Va fi sincer, de la inceput ne-am spus doar adevarul.nu s-a balbait,foit,nimic, si parca vad ca imi va spune ca o iubeste si nu ii este usor...dar nici mie nu imi e usor.O sa incerc sa merg mai departe ca alta cale nu am, dar nu stiu in ce directie...sadMultumesc

| ChickSWhisper a răspuns (pentru cantectrist):

Sincer nu merita, NU TE MERITA. Este genul de baiat care place( dar DOAR place) doua fete in acelasi timp...
Bafta!:*

5 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

Sincer cred ca el n-o sa se desparta de tipa aia. spune-i sa aleaga odata, sa se hotarasca cu cine vrea sa fie, pentru ca tu nu mai poti sa stai asa.

| BOGDAYFOCA a răspuns:

Poi,poate pare cam iesit din comun dar, daca iti folosesti tu armele de femeie adica "tot ce ai tu mai scump si ca chiar i arati ca iti pasa de el si poate poate. Sau... bagale bete in roate. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| cantectrist explică (pentru BOGDAYFOCA):

Aia cu bete in roate a fost buna...laughingnu e rea ideea dar eu nu sunt genu de fata care sa faca rau altcuiva, daca asi putea ar fi bine.Multumesc pentru ajutor.