| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta, va rog?sad Am 15 ani si sunt indragostita de un baiat de 16anisadproblema este ca el nu are ochi pentru mine, pur si simplu. Mie imi place de el de 3 anistraight face, si de fapt am ajuns sa-l iubesc in acesti 3 ani, la inceput, o simpla joaca nevinovata, dar de atunci nu reusesc sa-l uitstraight face imi dorec sa nu- l mai iubesc pentru ca nu pot fi cu alt baiat din cauza lui...ma face sa ma simt ciudat in preajma altui baiat daca este si el prezent. De cateva zile sufar ingrozitor, noi am pastrat mereu legatura, el e o fire deschisa si glumeata si eu m-am indragostit de fiecare gest al lui. Si spun ca sufar de cateva zile pentru ca am incercat sa am o relatie cu un alt baiat, dar nu se poate. Desi el are tot timpul alta prietena, eu raman surioara lui, dar atat si nimic mai multsad El este pentru mine persoana cea mai importanta pe langa parintii mei, stie doar ca acum un an-doi eram indragostita de el si am stat intr-o seara si am povestit multe, eu tocmai terminasem o relatie esuata de un an si 3 luni in care nu l-am vazut deloc...si ne-a fost dor, sau cel putin asa parea, si dupa o noaptea in care am povestit despre toate a fost cel mai dulce din lume. Acum el crede doar ca "a rascolit amintiri" intre noi 2straight face. dar e mult mai multsigh il iubesc de 3 ani si nu-i pot spune. Stiu sigur ca el nu simte nimicpt minesad Intre noi, poate fi cel mult, o frumoasa prieteniecrying

Răspuns Câştigător
| NedeaAndrei a răspuns:

Sa te gandesti k meriti cv mai bunhappy nu mai vorbi cu el si stai cu alti baietihappy pana gasesti un baiat care te respecta si te apreciaza:*>big grin

6 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Nu ai de unde sa stii,a incercat sa faca vreun gest atunci de care tu nu ti-ai dat seama? Ti-a facut ochi dulci sau te-a luat in brate,te-a tinut de mana? Orice,e posibil. Zici ca mereu isi schiba prietenele,poate ca si el te place,dar crede exact ce crezi si u acum, poate zice ca tu nu-l placi si nu vrea sa strice o prietenie, poate cauta o fata exact ca tine si nu gaseste...cum se comporta cand e cu o fata in preajma ta? Ai incercat sa vorbesti cu el despre prietenele pe care lea avut? Cam ce gen de fata cauta?

| NedeaAndrei a răspuns:

Ca si baiat, de multe ori esti atras de o fata cu care ai multe in comun sau cum spui uh,, surioara" dar tie prea rusine sa ii dai de inteles ca ti-ai dori ceva mai mult din cauza k poate fata nu vrea si strici o prieteniehappy Cum a spus si fata dinaintea meahappy Si nu cred ca nu simte nimic pentru tine, pentru ca atunci nu ai fi surioara lui si nu ti-ar acorda prea mare atentiehappy Incearca sa faci niste gesturi asa mai finute, si sa-i dai de inteles ca e ft special pentru tine si k tii mult la elhappy si daca reactioneaza pozitiv e perfecthappy daca nu apreciaza.nu merita sentimentele tale pentru elhappy Bafta>big grin

| Bebiix a răspuns:

Simteam ca trebuie sa ma descarc, numai puteam sa tin in minesad

| Bebiix a răspuns:

Pai...el presupune ca il plac, dar el nu ma place pentru ca un prieten de`al lui mi-a zis ca nu simte nimic pentru minesad acum 2 ani, de fiecare data cand ne intalneam in parc ne sarutam:-

| NedeaAndrei a răspuns (pentru Bebiix):

Te`ai gandit k poate uh suferi degeaba si el nu merita asta?happy

| Bebiix a răspuns:

Pai si daca nu merita, ce pot sa fac?crying

| NedeaAndrei a răspuns (pentru Bebiix):

Sa te gandesti k meriti cv mai bunhappy nu mai vorbi cu el si stai cu alti baietihappy pana gasesti un baiat care te respecta si te apreciaza:*>big grin