| falsitate a întrebat:

Fostul meu prieten,pe care inca il mai iubesc mult,chiar daca ne-am despartit de ceva timp[foarte multe persoane stiu ca inca tin la el], acum o luna a inceput sa se dea la o prietena[a fost cea mai buna prietena, dar ne-am distantat..cu toate acestea inca ne intelegeam bine].
Prima data m-am suparat rau,ea si-a dat seama, dar eu ii tot ziceam ca nu m-am suparat.
Dupa cateva zile, eu si fostul am inceput sa ne intelegem super bine :X.Eram ca cei mai buni prieteni:vorbeam zilnic,ore in sir,ne povesteam tot felul de chestii,ne tachinam etc.[in acest timp nu a mai vb cu acea fata]. Zilele trecute am inceput sa ne distantam,el nu prea mai vorbea cu mine,daca ii ziceam eu ceva imi raspundea, daca nu, nu.Azi,ne-am intalnit[eu, acea fata si el]. A vorbit putin cu mine, eram oarecum apropiati.Mai tarziu,in schimb a inceput sa se dea iar la ea,iar ea il lasa oh go on.
Cand am ajuns acasa i-am citit lui arhivele[am parola de la mess-ul lui] si ii tot zicea ca tine la ea,ca e iubirea vitii lui,ca e perfecta, ii promitea ca va incerca sa-i demonstreze ca o iubeste,i-a zis de cateva ori ca nu mai are nicio treaba cu mine,deci ei pot fi impreuna,iar,acea 'prietena' ii cam dadea apa la moara... incerca sa para ca nu-l crede. Au vorbit sa mearga la un concert in seara aceasta impreuna cu alti cativa prieteni.El se ruga de ea sa vina,ca ii este dor de ea,iar ea ii zicea ca vrea sa vina,dar nu stie cum sa vorbeasca cu mama ei si ii zieca lui sa se roage pentru ea s-o lase,ba chiar i-a dat si numarul de telefon[este singurul baiat caruia i-a dat nr ei oh go on]

Simt ca innebunesc, ma doare inima, simt chiar ca-i urasc..pe amandoi!
Ma simt tradata,deoarece ei stiu bine ce simt pentru el[el,intr-adevar,nu e obligat sa fie legat de mine, dar ea ar trebui sa respecte prietenia care a fost intre noi, nu sa fie cu el]

Nu va cer sa imi dati idei de razbunare-nu are rost.
Vreau doar sa imi spuneti cum ar putea sa trec peste asta.cum sa fac sa nu ma mai gandesc la ei..cum sa fac sa nu ma mai doara?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NeymarJr11 a răspuns:

In viata nu e bine sa ai prietene vezi ce iti fac, lasa-l uita ce a fost cu el, apropo vezi daca ea avea prieten si date si tu la el, daca iti place ia-l daca nu, doar date saruta-l odata cand sunt ei de fata ca o sa inebuneasca aman2, sau daca prietena ta nu avea prieten, incearca sa afli de cine ai place-a mult, si date la respectivu, daca nu vrei sa faci rau las-o balta si nu ai mai baga in seama.
Pe viitor va face si cu ea ce a facut cu tine, si ea o sa planga la fel ca tine, si ea o sa sufere la fel ca tine, si prietena ei care o va avea pe viitor daca va mai avea, o sa il fure cum ti la lu-at tie.

PS : Nu mai, pune la inima pleaca din oras du-te la tara, la mare, la munte undeva sa fi doar tu cu parinti tai vezi poate gasesti pe cineva in oras, s-au daca pleci, dar nu te arunca in bratele lui cum a facut prietena ta, arata-le ca tu totusi ai tinut la baiatu ala, sau daca gasesti pe cineva, si iti place de el la nebunie, bagate cu el nu stiu.

PS fundabig grin

| falsitate explică (pentru NeymarJr11):

Am mentionat in intrebare ca nu vreua sa ma razbun...cum ai spus tu, va suferi si ea odata si asta fara sa ma bag eu! Oricum imi multumesc pentru raspuns! happy

| NeymarJr11 a răspuns (pentru falsitate):

Deci ce ai facut pana la urma?

5 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Vad ca ti-ai facut cont numai ca sa te descarci aici, ti-ai mai si pus numele "falsitate" happy
Acum ce vrei, mai sunt si oameni si situatii din astea, capul sus ca-ti trece.
Poate dai de vreunu care o sa te faca sa-ti pierzi mintile si sa uiti de tot.
Si zi mersi ca nu s-a dat la ea in timp ce era cu tine, ca era si mai mare drama.

| falsitate explică (pentru greyhound):

Nu prea ma deranjeaza ca el se da la ea. Pana la urma nu mai suntem impreuna, are tot dreptul sa fie cu cine vrea el!
Pe mine ma deranjeaza ca EA, care, odata, mi-a fost prietena, se da la el!

| Xenia16 a răspuns:

Fi indiferenta cu amandoi, ei nu sunt prieteni adevarati vor doar sa suferi, ocupati timpul cu diferite activitati, dansul, cantatul, plimbatul, vizionare de filme