| Ano88 a întrebat:

Buna,prezint o situație destul de ciudata pentru mine,prietenul meu se comporta extrem de ciudat,din orice încerc sa ii spui ca ma deranjează spune ca exagerez,încerc sa comunic cu el,spune ca dramatizez,la el orice vorbesc caut motive de cearta,e iritat de mine și dacă ii trimit mesaje este deranjat …cred ca nu ma mai iubește sau cel puțin asta îmi da de înțeles,s-a schimbat foarte mult și nu pot comunica cu el nimic,parca vorbesc cu un perete, nu știu ce se întâmpla …Eu cred ca dacă iubești pe cineva nu ii dai motive sa se îndoiască de tine…ce ar trebui sa fac? Stam împreuna dar simt ca nu mai are sentimente pentru mine, ma simt singura mereu …nici de intimitate nu mai avem parte ca cică îl doare "hernia " de 2 sapt …

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Hypefox a răspuns:

Bună!
Nici o relație nu este roz, oamenii dețin fel si fel de comportamente si nu degeaba se spune ca atunci cand iubești, iubești si defectele omului pe care l-ai ales. Dar din acest punct de vedere ce il expui aici, este foarte posibil sa aiba chestii care să-l deranjeze, poate încearcă sa te evite ca sa puna capăt mai repede si nu stie cum. Poate a existat o infidelitate si nu este asumat. Căci deja daca si relațiile intime le refuza (barbatul), ceva este foarte dubios. Daca oricum tu vezi ca relația voastră evoluează in jos față de ceea ce ați produs ca sentimente de la început, pot doar să-ți zic sa ai grija de tine, sa începi sa te gândești la tine si sa pleci de acolo unde nu-ți este locul.
Este dificil dar cel mai corect. Ori daca nu, pana la varianta cu despartit ul, supune l la niște teste. Nu-l baga deloc in seama, nu-i scrie, nu i mai fa ce i place, nu te mai ocupa de casa sau tot ceea ce faci tu din obișnuință pentru el.
Începe sa ieși fara sa ii spui, fă-l gelos, fa in asa fel încât el sa explodeze. Daca nu se întâmplă asta si tot nu vede nimic, răspunsul il ai singura pentru ceea ce trebuie sa faci.

| Ano88 explică (pentru Hypefox):

Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-i programare la medic si anunta-l ca esti atat de ingrijorata de el, ca ai decis sa-l duci la medic, fiindca-l iubesti si-l vrei sanatos.
Daca se codeste si refuza ori il apuca tipatul ....eu cred ca este cazul sa te gandesti bine daca mai merita sa stai cu el, ca cel mai probabil are alta draguta care-l satisface si pentru care gaseste el cuvinte bune, frumoase si blande.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca nu te iubeste si nici nu te respecta, dar probabil ca te manipuleaza avand un alt inters sa te tina supusa si tacuta sub stricta lui supraveghere.

sa-mi fie cu iertare, dar nu asa arata o relatie fericita intre doi oamnei care se iubesc si se respecta!

Da-i papucii si cauta-ti altul care sa te iubeasca si sa te merite!
Chestia aia cu durutul herniei este de la evident o scuza mincinoasa, ca sa-l lasi in pace, ca el are deja pe alta.
Pleaca! ia-ti valiza si pleaca!

| Emma30555 a răspuns:

O soluție ar cam fi sa îl părăsești. Poate avea doua efecte. El se trezește la realitate și regreta ca te a pierdut și se schimba sau își vede fiecare de viata lui. Pe de alta parte, din ce povestești este posibil ca și tu sa ai o parte din vina, fiindcă îl dadacesti, ii dai mesaje, încerci sa l controlezi cumva, s-a învățat cu tine asa, în timp ce își vede și de programul lui, problema e ca tu nu prea ai alt program în afara de el. Ar fi bine sa ai și tu prietene, sa mai ieși, sa ți faci niște activități independente de el cum face și el. Ar fii o relație mai echilibrata și el ar fi mai atent cu tine fiindcă s ar crea un echilibru Dacă nu ești genul asta și ești genul care se concentrează doar pe relație ar fi mai bine sa găsești pe cineva ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema e din cauza ta.

| Ano88 explică (pentru anonim_4396):

De ce ar fi problema la mine când eu ma zbat sa discut cu el și primesc doar indiferenta?