| anonim_4396 a întrebat:

Da, este ok. Relatie de un an. Totul perfect. Ma rasfata, imi cumpara tot ce vreau. Doar ca din cauza prietenului lui cel mai bun. ma neglijeaza. Iese fara mine, sex facem foarte rar, pur si simplu nu mai are pofta de mine. Prietenul lui e non-stop la el. M-am saturat! De 2 sapt tot il duce cu noi peste tot, am impresia ca nu mai vrea sa avem intimitate, sa stam doar noi do i. In seara asta trebuia sa ma duca la el, a gasit scuza ca e prea tarziu si vine maine. Insa pietenul lui e la el! In fiecare seara! Ce e intampla? Deja ma duce gandul ca e gay... Ce pot sa fac? Nu stiu sa comunic cu el! Nu stiu sa ii comunic lucrurile care ma dearnjeaza! sad Care e problema cu el?!

Răspuns Câştigător
| Făgăraş a răspuns:

Buna seara! Din ceea ce ai rezumat mai sus, singura solutie eficienta care se intrevede este comunicarea directa si sincera cu el!
Eu sunt de parere ca intr-o relatie, fiecare trebuie sa isi pastreze vechi prieteni si sa continuie sa aiba o relatie cu ei, care, daca se incadreaza intr-o limita, nu aduce niciun prejudiciu relatiei de iubire! Mai mult, eu as fi de acord sa aveti si prieteni comuni cu care sa iesiti si chiar sa aveti o relatie serioasa, de ajutor reciproc!
Dupa cum bine ai semnalat, pierderea dezechilibrului in gestionarea relatiilor cu prietenii si cu tine, a dus la aparitia problemei pe care tu ai semnalat-o mai sus!
Solutia din perspectiva mea este sa vorbesti fata in fata cu el si sa iti spui, fara nici-o teama ceea ce te deranjeaza! Bineinteles ca aceasta discutie sa nu fie una doar de observatie si de critica din partea ta, ci sa intrevada si solutii! In acest fel, ii demonstrezi ca iti pasa de relatia voastra! Iar acest mod de rezolvare a problemelor, poate sa va fie un punct de legatura in cadrul relatie voastre. Orice problema va aparea, sa o discutato sincer intre voi!
Iti doresc mult succes!

| Făgăraş a răspuns (pentru Făgăraş):

A-ti rezolvat ceva? Ai vorbit?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza e ca daca comunici el va vedea asta ca pe un respros,de ce nu vb cu prietenul lui? ma mir seara sa mearga un baiat la alt baiat ce naiba sa faca? hai la meci dar mereu,poate e bisexual si fac sex impreuna nu stiu, ceva e la mijloc, ciudat este cum dintr-o data te rasfata si acuma gata, poate ca tea rasfatat prea mult si ai fost indiferenta cu el si el tia gasit afectiunea in alta parte cine stie, e ciudat in orice caz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

încearcă totuși să comunici cu el, altfel cum să vă rezolvați problemele?

| StephanieS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce pot sa-i spun, astfel incat sa nu par penibila?! sad

| anonim_4396 explică (pentru StephanieS):

de să fii penibilă? că vrei să salvezi o relație? spune-i tot ce te deranjează, dacă nu comunicați, nu rezolvați nimic. fii sinceră cu el.