| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea a postat pe un site niste poze cu ea goala. Mie miau placut simcer pozele dar a aflat fostul ei prieten de ele si zice ca le arata la toti daca nu se desparte de mine ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Sunt multe persoane care abia asteapta sa te aiba cu ceva la mana sa iti faca rau, mai pe romaneste se cheama santaj. Daca aveti o relatie destul de stabila nu cred ca va fi nicio problema, daca va iubiti cu adevarat. Problema mi se pare ca este putin la prietena ta, pe acel site trebuia sa puna maxim in costum de baie pozele, daca a indraznit mai mult, poate le-a pus cu un scop bine intentionat.Sunt multe persoane, chiar publice unele care au pozat pentru diverse reviste, in schimb viata de familie merge inainte.Bine ar fi sa ia o discutie eu ea si sa ii spui despre planurile fostului ei prieten. Succes!

5 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

O bataie sanatoasa, sau ceva cu care sa il ai si tu la mana(sau ea).
Sau varianta cu politia, depusa o plangere pentru santaj.

| bunica18 a răspuns:

Pai sa le stearga cit mai repede, ii vor aduce prejudicii pentru toata viata daca se afla...Luati contactul cu webmaster-ii acelui site si cereti sa retraga fotografiile daca voi singuri nu puteti. Cit despre pretenul respectiv vorbiti cu parintii lui (sau cu un profesor) ca sa-l linisteasca, ceea ce propune el se numeste santaj.

| bunica18 a răspuns:

Aha, pretenul le-a salvat deja?
Pai odata sterse de pe site-ul respectiv ea nu mai e "vinovata"...
Daca pretenul vrea sa faca cunoscute fortografiile respective plecind de la PC-ul lui poate fi dat in judecata, vorbeste foarte serios cu un avocat sau cu cineva la politie, explica-i situatia si roaga-i sa te ajute inainte sa depui plingere. Prietenului ii spui ca ai luat legatura cu politzia si daca nu se linistet-te s-ar putea sa aiba surprize, dar zau vorbeste si cu parintii ui sau cu un prof mai dezghetzat. puteti pune un prieten sau o pritena comuna sa accedeze la PC-ul lui si sa le stearga.

Răspuns utilizator avertizat
| Hdanin06 a răspuns:

Poi sa le stearga iar fostul a facut asta din gelozie...