| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Buna sad. Prietena mea, are un iubit.De vreo 22 de ani. Si cand am mers cu ea sa se vada[ea m`a obligat], se uita insistent la mine.Eu nu ii dadeam importanta. Diferentza dintre noi este de 7 ani. Ma inteleg foarte bine cu el, facem glume, dar el a inceput sa se dea la mine sad. Prietena mea stie, dar zice ca e vina mea. nu stiu ce am facut. Acuma mi-a cerut nr`u de tel vb pe mess, imi spunea sa ne intalnim, ca ii e doar de mine, si ca ma iubeste, si ar fi in stare sa o lase pe prietena mea pentru mine. i-am explicat ca nu vreau sa fiu cu el, vreau sa fie fericiti, dar mi-a zis ca nu se lasa pana nu ma va obtine. Ce sa fac crying?
Iar prietena mea zice ca tine la el. i-am explicat ca nu e pentru ea, dar nu vrea sa inteleaga.

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Skillz! O prietenie este mai trainică decât un amor de-o vară. Părerea mea ar fi să vorbești cu prietena ta, să-i explici că nu vei mai fi prezentă la întâlnirile cu iubitul ei și să-i mai spui o dată, frac în față, părerea ta. Ea trebuie să înțeleagă că o apreciezi dar că nu vei mai ieși cu ea la întâlniri. Cât despre bezmeticul amorez care nu face altceva decât să se distreze pe seama adolescentelor, nu-i mai da nici un fel de atenție, încetează să vorbești cu el la telefon sau pe messenger.
O zi cu zâmbet să ai și gânduri limpezi!

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Draga mea, sper ca nu te gandesti sa te "combini" cu el... Ca ai sa o pierzi pe prietena ta. Tine minte iubiti poti sa ai cati vrei u dar 1 prieten adevarat nu se gaseste oriundewinking si oricum tipu ala este prea mare pentru tine si ea.cred ca isi bate joc de voi.
Ps: Gandeste-te mai bine. ca sa nu iei o decizie gresita. Sper ca te-am ajutatwinking

| Violetta2303 a răspuns:

Pai u nu-i mai raspunde me mess cand te baga in seama daca i-ai dat nru tot asa si cu timpu daca nu te poate avea pe tine se va duce la el si in plus daca nu se potrivesc stai lin nu va dura mult rauuuu...relatia asa ca se va termina repede si prietenia dintre tine si ea nu va avea de suferit:*