| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna crede ca la un baiat ii place de mine,dar de curand crede ca si mie imi place de baiatul respectiv(imi place de el). De cand crede asta merge si il imbratiseaza sau se joaca in parul lui, etc.
PS1 Ce sa fac sa nu creada ca imi place de el ca sa il lase in pace?
Si chiar nu stiu de ce face asta?
Ps2: Sunt mai timida,dar nu prea vb cu baiatul respectiv, cum pot sa vorbesc cu el si sa scap de timiditate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai cuminte, daca prietena ta se joaca cu el si-l imbratiseaza, baiatul o sa creada ca ei ii place de el.
In orice caz, ea nu-ti este buna prietena, daca ea stie ca baiatul ala te place pe tine si totusi, ea se da la el! Asa ceva nu faci unei prietene bune, niciodata!

| AdrianaB1 a răspuns:

Nu stiu sincer, si eu sunt timida, si sunt la fel ca si tine, nu sunt genul de persoana sa ma duc sa port o discutie cu un baiat care imi place, sau nu neaparat.
Dar cateodata o fac, incearca sa fii libera, putin mai serioasa, nu stiu.
Iar referitor la prietena ta, incearca sa-i explici ca nu-ti place de el, dupa parerea mea o prietena adevarata nu ar face acest lucru daca ar ști că ție iti place(sau nu) de baiatul respectiv.
Si daca e o prietena asa de buna cum spui tu, te-ar crede cand ia-i spune un lucru.