| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna este disperata, in ultimele zile numai despre asta vorbeste!
Daca a facut sex neprotejat, dar iubitul ei nu a bagat-o decat de cateva ori, iar a doua zi i-a venit menstruatia poate ramane insarcinata? Din ce mi-a spus, iubitul ei nu a ejaculat dar se teme de acel lichid, desi baiatul nu era prea excitat! Pana va ajunge sa mearga la ginecolog, imi puteti spune la ce ne putem astepta?
Daca sunt vesti bune as vrea sa o calmez!
Multumesc!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

ULTIMELE 9-10 ZILE ale fiecarui ciclului menstrual, adica zilele situate inaintea zilei in care ar urma sa porneasca menstruatia, conform calculelor sau stabilit pe baza datelor si observatiilor anterioare, reprezinta PERIOADA DE INFERTILITATE ABSOLUTA a fiecarui ciclu menstrual. Pe perioada acestor ultime 9-10 zile ale ciclului, este stabilit stiintific si medical ca in proportie de peste 99, 9% formarea sarcinii este IMPOSIBILA chiar si daca in fiecare din aceste zile sunt intretinute acte sexuale neprotejate si de fiecare data sperma este ejaculata in vagin. Multa sanatate!

| Plato a răspuns:

Prietenii astia... laughing
Spune-i "prietenei" ca sansele sunt infime.

| HadesSs a răspuns:

Pai tura viitoare cred ca e mai bine sa mergi si tu sa fii sigura ca e buna treaba acolo, eventual sa ii pui un prezervativ baiatului inainte sa o bage laughing

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Spune-i prietenei tale ca înainte sa se plângă de toate astea sa se documenteze ce inseamna ăla sex, si cum se formeaza o sarcina...a, și bineînțeles sa se documenteze si ce e ăla ciclu menstrual, cand apare si de ce! Numai bine!