| Giani1234 a întrebat:

Prietena mea face un tratament cu ovule Zifex. As dori sa stiu daca putem avea contact sexul protejat sau nu?! Dau funda. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca tratamentul cu ovule Zifex duo este indicat in cazul unor infectii vaginale provocate de bacterii ciuperci/fungi sau micoorganisme (protozoare) care se pot transmite foarte usor, de la partenerul infectat celui sanatos si din acest motiv este indicat ca pe perioada tratamentului sa se evite intretinerea de contacte sexuale intravagiale, dar daca totusi de comun acord sccepta sa intretina acte sexuale, penisul trebuie sa fie protejat in mod obligatoriu prin folosirea unui prezervativ bine fixat pe penis si coitul sa fie cat mai atent intretinut. Sanatate!

1 răspuns:
| UnNumeScurt a răspuns:

Poti sa faci si fara protectie, doar sa te abtii si sa nu scapi in ea. Mai bine ai folosii o protectie pentru ca e cam aceelasi lucru, si nu ai nimic de pierdut.