| Gena5 a întrebat:

eu si partener avem hpv si eu iau tratament cu ovule vreau sa știu daca pot avea contact sexual protejat după tratament? Iau tratament degeaba daca voi avea contact sexual protejat cu el? Am auzit ca prezervativul nu protejează 100% de hpv e adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tratamentul cu ovule vaginale l-ai primit pentru o infecţie genitală/vaginită, NU pentru a trata HPV!
NU se face sex în timpul tratamentului!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......dupa-ceva/

Toate cele bune!

| Gena5 explică (pentru bursuc001):

Știu ca nu pot face sex in timpul tratamentului si știu ca tratament Nu e pentru hpv dar mi-e frica sa reinfectez după tratament daca mai continui sa am contact sexual