| япончик a întrebat:

BUNA prieteni, am avut o istorie foarte tragica si nu stiu ce sa fac. Totul a inceput cin eram in italia, si prin odnoklassniki, ii scriam unei fete dragute ce invata cu mine intr-un liceu, ne scriam tot timpu pina la ora 2 de noapte, apoi am vazut mesajele ei, unde ai spunea prietenei ei, ca sunt diferit, ca nu a mai vazut pe nimeni ca mine, nu sunt ca ceilalti, ca ma iubeste tare, si restul. Dupa ce m-am intors, ea mereu insista sa ne vedem pentru ca nu stia cine sunt si vroea sa ma cunoasca, intr-o seara de februarie a fost prima noastra intilnire, eram mort dupa ea, eram in stare de orice absolut, adesea ma suna la 3 noaptea-ear eu furam masina lui tata si plecam la ea 25km, o insoteam mereu acasa, tot tipu organizam ceva romantik ca sa vad in ochii ei bucurie, ii lasam biletele in banca, ii confectionam trandafiri din hirtie cin eram la liceu, mereu vorbeam cu profii daca primea o nota mai joasa, daca sincer pentru ea furam, invarteam tot si orice chiar si droguri doar sa detin bani, sa o fac fericita, pentru ea puteam sa-mi tai un deget sai arat ca o iubesc, pentru ea am lasat toti prietenii, fugeam de la lectii si stateam impreuna, adesea ne trezeam la 5 dimineata ca sa fim amindoi pin ce se incep orele, ii darueam orice imi arata ca ai place, insa... nu stiam ca are inca 2 iubiti si eu eram al 3-lea, cin eu sunam pin dimineata sa-mi raspunda la tel, ea- era cu altii, am aflat asta cind am urmarito, si eam luat geanta si am controlat in tel mesajele, dar cel mai rau m-am simtit ca in acea seara am vrut sa scriu cu foc pe un deal mare te iubesc alina, insa am vazut realitatea. Mam prefacut ca nu stiu nimic si am luato cu mine, solutia mea era sa ridic viteza apoi sa dau intr-un copak sa murim ambii, insa n-am putut. Dupa asta mi-am esit din minti si am vrut sai omor pe ceilalti iubiti a ei. Ea mea zis ca nu ma iubeste, si sa ma dau intr-o parte, dar asta deja dupa ce eu nu mai puteam fara ea, acum nu pot dormi noptile, ma droghez mereu, fumez prea des, am slabit cu 10 kg, nu vorbesc cu nimeni, si parinti ma intreaba cei cu mine, sunt bolnav de plamii -dar nu vreau la doctor, ca va constata ca ma droghez, pe ea o caut la tel dar nu o gasesc pentru ca sunt departe de ea, ei ii este frica de mine tare pentru ca stie ca sunt in stare de orice- dar nu-i pot face rau pentru ca o iubesc. Daca altii ca mine la 19 ani isi doresc studii, viitor, eu stau intr-o parte si mor incet de dorul ei, parinti mei deja banuesc cei cu mine-pentru ca adesea cin dorm strig prin somn alina. Sunt bolnav tare, nu stiu cine din noi 2 e vinovat si ce trebu sa fac, am trecut prin multe si am avut curaj sa trec peste situatii grele, dar acum nu pot si moooooooooooooooooooooor simt si acum, va implor ajutati-ma.Simt ca am devenit, un monstru, imi vine sa ma sinucid mereu, dar am parinti, ei sufara acum ca nu vb deloc cu ei si intreaba mereu cei cu mine, singura solutie si speranta care o am: e sa string bani multi, si sa fug cu alina departe, unde sai arat amanuntit cit o iubesc si cum o vad - daca va zice ca tot nu ma iubeste, o duc unde isi doreste, dupa care ma sinucid fara ea sa stie. Dar solitia asta ma face sa fac lucruri rele, tare rele -pentru ca sa obtin bani repede, sunt gata sa merg peste cadavre, si nu as face asta din dorinta doar ca sa fiu cu ea, nu stiu nimic, is tare distrus, daca cu ceva timp in urma eram un sportiv bun, acum abia pot merge pe drum

Mhm, daca e sa-mi prezic viitorul, atunci scupi prieteni ma vad in puscarie, unde stau fara lumina, unde nu de mult mi s-a spus ca alina, mine se marita, este insarcinata, are copii, 2 fetite cum mi-a spus casi doreste- Biatrice si Vanesa, CA ea ESTE CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUME, DAR...CINE SUNT EU? CARE ESTE PREZENTU TRECUTU SI VITORU MEU?

10 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Salut! Crezi ca se merita sa te distrugi pentru una careia nu i-a pasat de tine si te-a facut sa te indragostesti de ea, ca mai apoi sa iti spuna sa te dai la o parte? Crezi ca parintii tai merita sa sufere pentru ca tu te-ai lasat dus de sentimente "fara acoperire", iar acum vrei sa te sinucizi? De ce nu faci un efort si sa gandesti la rece, sa pui lucrurile in ordine in mintea ta, sa fii obiectiv si sa iti dai seama ca persoane ca ea nu au suflet si nu merita niciun gram de iubire? Am avut si eu nefericirea sa ma indragostesc de una, iar povestea e cam aceeasi, cu exceptia drogurilor si a sinuciderii si era putin mai cuminte, in sensul ca avea doar un iubit in plus; Si mie mi-a fost foarte greu sa trec peste acest episod din viata mea, dar mi-am dorit, am luptat si am reusit! Imi pare rau sa iti spun, dar faptul ca te droghezi, arata ca esti o perosana slaba! Nu vezi ca asta te-a dus la ganduri negre, la lipsa totala de vointa si la dependenta?

Este cel mai bine si cel mai intelept lucru pe care-l poti face: spune-le tot parintilor; ei sunt persoanele care te iubesc enorm pe lumea asta, ei te vor ajuta si cum ai spus si tu: nu merita sa sufere vazandu-te cum te chinui! Termina cu suferinta ta, ei nu ii pasa deloc de tine, practic tu esti singur in situatia aia neagra, si i-ai prins si pe parintii tai acolo; spune-le lor si lasa-i sa caute ei iesirea; e clar ca vor gasi iesirea pentru toti trei;

Gaseste-ti curajul, iar daca nu il gasesti, scrie un bilet si lasa-l undeva unde, macar unul dintre ei sa-l poata citi, cere-le ajutorul acolo si ei vor sti ce sa faca!
Nu te mai ascunde dupa deget, ai nevoie de ajutor cat mai repede posibil!
Multa sanatate si sper sa nu mai lasi timp sa treaca!
Iar pe ea uit-o, e un om prea josnic pentru tine! Nu te-a iubit; doar te-a folosit!

| Jigsaw a răspuns:

Necunoscută, tu esti mare printesa ca scrii cu diacritice?

| Just1dream a răspuns:

Cand am citit "scumpi prieteni ma vad in puscarie" am simtit ca mi se rupe inima; esti tanar, ai 19 ani si o viata inainte. cand suferi si vrei sa te sinucizi ziua de maine nu are nici un rost... e doar o umbra plapanda intr-o minte chinuita de sute de ganduri, cu atat mai greu e sa vezi ceva bun in ea, dar nu uita ca viitorul este un neant de necunoscut, iar daca in trecut nu poti schimba nimic, pentru viitor o poti face. inca mai ai o sansa pentru fericire sau macarpentru liniste; nu o irosi.
suferinta e uneori cumplita si te impinge la savarsirea unor gesturi necugetate, iar singuratatea o face si mai grea. nu te cufunda in ea. trecutul e o rana in suflet; daca acum nu faci nimic nu se va vindeca niciodata, caci cicatricea ramane oricum.
ia-ti inima in dinti si vorbeste cu cei ce consideri ca te pot ajuta. ai o inima prea buna pentru a fi captiva intre peretii reci ai inchisorii. gandeste-te ca asa cum probabil inainte sa o cunosti pe ea nu te-ai fi vazut niciodata facand aceste lucruri nu sti ce va fi maine si pe cine vei mai intalni. ce nu te doboara, te intareste. puterea e in tine, gaseste-o!
o inima deschisa pentru a iubi asa se va deschide si pentru a primiajutorul de care are nevoie, caci ma indoiesc ca vei reusi singur sa rezolvi situatia asta
iti doresc succesc prietene; gaseste puterea din tine si nu te da batut macar cu speranta ca viitorul asa cum ti-a dat crunta suferinta iti va aduce din nou linistea candva.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Uite frate vezi ca face o fata din noi? Pentru cei care inca nu au ajuns in situatia ta ar fi mai bine sa lase fetele ca nu sti niciodata ce se poate intampla noi iubim ele tradeaza noi siferim ele se bucura.

| Necunoscută a răspuns:

Dragostea asta. în primul' rând : zici că nu te gândeşti la studii, ci doar la ea. Bun, să zicem că veţi fi together. Dacă tu n-ai studii, n-ai o diplomă de BAC, n-ai cum să te angajezi. Vrei să trăiţi amândoi din bani furaţi? Din jafuri şi crime? Aiurea.

Aşa. În al doilea rând : scrii mizerabil, dar asta nu contează.
În al treilea rând : trebuie' să fii distrus rău să te gândeşti că sinuciderea e ultima soluţiewinking. Aşa cum la matematică orice problemă are o soluţie, aşa e şi în viaţa reală. Durează până o găseşti, încerci multe alte posibilităţi, dar pân' la urmă, o vei găsi. Eşti prea obsedat de fata aia, frate. + că stătea cu alţii 2. E o proastă. oh go on nu merită. Dar no, iubirea nu ţine cont de asta.

Ţie-ţi place viitorul prezis de tine? Mie nu.
Chiar tu ai zis-o. "Ea-cea mai happy mămică, iar tu? ce? ai ajuns să stai închis". Pentru ea. pentru că tu ai crezut că nu poţi fără ea. Ştii măcar câte alte femei există pe Terra? Pff. Nu e nici prima, nici ultima care face asta. Tu trebuie' să-ţi continui viaţa, ce naiba.

| Necunoscută a răspuns:

@Alex, n-am pretenţia să se scrie cu diacritice happy. Dar uită-te şi tu, după care poţi să te apuci de comentat. "am aflat asta cind am urmarito, si eam luat geanta"winking

| LaMisto a răspuns:

Fiecare dintre noi a iubit cel putin o data sau va iubihappy.Tu trebuie sa te gandesti:Se merita? Iti spun eu nu se merita in cazul tau.Te-ai atasat foarte mult de acea fata.Ce dovada mai vrei ca acelei fete nu ii pasa.Pentru ce sa faci atatea sacrificii?

Baga-ti mintile in cap! Gandeste-te la tine.Fii egoist in momentele astea.

Si eu iubesc si am trecut prin multe neplaceri in relatia asta.Cu toate astea, nu m-a inselat sau sa aud ca are pe altcineva.Nu a fost vorba de asta niciodata.Am avut si eu perioade cand am zis ca fara el, sunt nimic.Nu as putea trece niciodata peste.Dar apoi imi repetam:Sunt frumoasa, baieti mai sunt si altii nu ar indrazni sa ma faca sa sufar.

Si drogurile astea...Nu stiu cum poti sa te droghezi sincer.Asta totul e in mintea ta.Am fumat si eu marijuana.am luat si eu ecstasy de cateva ori dar nu a devenit o obisnuinta. Vrei sa iti zic cum vei ajunge de la droguri? Intai o dai pe marijuana, apoi iei o pastila ceva.Si vrei ceva mai tare.O dai pe heroina, cocaina, vena si te-ai distrus de tot.Vei ajunge sa cersesti prin parcuri dupa o tigara si o sa innebunesti.Nu vei mai sti ce e cu tine.Nu iti doresc asa ceva.Am intalnit cazuri din astea.

Esti BARBAT.Mergi la sala,Apuca-te din nou de sport,Iesi la o bere, Iesi in club, vezi daca mai stii sa agati o fata.Gandeste-te la viitorul tau.

| LaMisto a răspuns:

Si da-le in ***** **** de fete. Tarfa, tot tarfa ramane. Poti sa o duci tu si la Polul Nord.

| Darly a răspuns:

Interesanta poveste ai tedy. ceea ce te sfatuiesc eu e sa incerci sa o uiti, daca ai facut toate alea pentru ea si ea nu a fost in stare sa te aprecieze pentru cum te-ai comportat cu ea si pentru cat de mult ai tinut la ea inseamna ca nu e fata langa care.Sunt sigur ca sunt fete singure care isi doresc sa li se faca ce i-ai facut tu alinei.Nu are rost sa faci atatea pentru o fata, nu are rost sa iti deteriorezi sanatatea, sincer chiar nu are.Incearca sa te pui pe tine pe primul plan si sa ai grija de tine. Vorbeste cu parintii tai fiindca ei sigur te vor ajuta si vor face totul ca sa iti fie tie bine.Nu te incuia in tine fiindca nu rezolvi nimic.Ca sa nu mai vezi viitorul negru care il prezici uit-o, chiar nu are rost, e pierderea ei ca nu ai fost in stare sa te aprecieze. Daca faci cum te sfatuiesc peste 1 an maxim o sa fii cu o fata care o sa te iubesca fara sa astepte nimic de la tine.Tot ce pot sa iti spun e sa ai grija de tine in primul rand, si sa stii ca unele femei "sunt dracul".

| gabrielaoana11 a răspuns:

Parerea unei fte uito ti-a facut prea mult rau si tu prea multe pentru ea mai bine lasa drogurile si tigarile desi este greu incerca si mai bine apucate de vitza ta de dinainte intr-un final o sa-ti gasesti iuberea adevarata imi pare rau pentru tine dat sinuciderea sa nu-ti mai treaca prin cap multa baftakiss