| япончик a întrebat:

BUNA prieteni, am avut o istorie foarte tragica si nu stiu ce sa fac. Totul a inceput cin eram in italia, si prin odnoklassniki, ii scriam unei fete dragute ce invata cu mine intr-un liceu, ne scriam tot timpu pina la ora 2 de noapte, apoi am vazut mesajele ei, unde ai spunea prietenei ei, ca sunt diferit, ca nu a mai vazut pe nimeni ca mine, nu sunt ca ceilalti, ca ma iubeste tare, si restul. Dupa ce m-am intors, ea mereu insista sa ne vedem pentru ca nu stia cine sunt si vroea sa ma cunoasca, intr-o seara de februarie a fost prima noastra intilnire, eram mort dupa ea, eram in stare de orice absolut, adesea ma suna la 3 noaptea-ear eu furam masina lui tata si plecam la ea 25km, o insoteam mereu acasa, tot tipu organizam ceva romantik ca sa vad in ochii ei bucurie, ii lasam biletele in banca, ii confectionam trandafiri din hirtie cin eram la liceu, mereu vorbeam cu profii daca primea o nota mai joasa, daca sincer pentru ea furam, invarteam tot si orice chiar si droguri doar sa detin bani, sa o fac fericita, pentru ea puteam sa-mi tai un deget sai arat ca o iubesc, pentru ea am lasat toti prietenii, fugeam de la lectii si stateam impreuna, adesea ne trezeam la 5 dimineata ca sa fim amindoi pin ce se incep orele, ii darueam orice imi arata ca ai place, insa... nu stiam ca are inca 2 iubiti si eu eram al 3-lea, cin eu sunam pin dimineata sa-mi raspunda la tel, ea- era cu altii, am aflat asta cind am urmarito, si eam luat geanta si am controlat in tel mesajele, dar cel mai rau m-am simtit ca in acea seara am vrut sa scriu cu foc pe un deal mare te iubesc alina, insa am vazut realitatea. Mam prefacut ca nu stiu nimic si am luato cu mine, solutia mea era sa ridic viteza apoi sa dau intr-un copak sa murim ambii, insa n-am putut. Dupa asta mi-am esit din minti si am vrut sai omor pe ceilalti iubiti a ei. Ea mea zis ca nu ma iubeste, si sa ma dau intr-o parte, dar asta deja dupa ce eu nu mai puteam fara ea, acum nu pot dormi noptile, ma droghez mereu, fumez prea des, am slabit cu 10 kg, nu vorbesc cu nimeni, si parinti ma intreaba cei cu mine, sunt bolnav de plamii -dar nu vreau la doctor, ca va constata ca ma droghez, pe ea o caut la tel dar nu o gasesc pentru ca sunt departe de ea, ei ii este frica de mine tare pentru ca stie ca sunt in stare de orice- dar nu-i pot face rau pentru ca o iubesc. Daca altii ca mine la 19 ani isi doresc studii, viitor, eu stau intr-o parte si mor incet de dorul ei, parinti mei deja banuesc cei cu mine-pentru ca adesea cin dorm strig prin somn alina. Sunt bolnav tare, nu stiu cine din noi 2 e vinovat si ce trebu sa fac, am trecut prin multe si am avut curaj sa trec peste situatii grele, dar acum nu pot si moooooooooooooooooooooor simt si acum, va implor ajutati-ma.Simt ca am devenit, un monstru, imi vine sa ma sinucid mereu, dar am parinti, ei sufara acum ca nu vb deloc cu ei si intreaba mereu cei cu mine, singura solutie si speranta care o am: e sa string bani multi, si sa fug cu alina departe, unde sai arat amanuntit cit o iubesc si cum o vad - daca va zice ca tot nu ma iubeste, o duc unde isi doreste, dupa care ma sinucid fara ea sa stie. Dar solitia asta ma face sa fac lucruri rele, tare rele -pentru ca sa obtin bani repede, sunt gata sa merg peste cadavre, si nu as face asta din dorinta doar ca sa fiu cu ea, nu stiu nimic, is tare distrus, daca cu ceva timp in urma eram un sportiv bun, acum abia pot merge pe drum

Mhm, daca e sa-mi prezic viitorul, atunci scupi prieteni ma vad in puscarie, unde stau fara lumina, unde nu de mult mi s-a spus ca alina, mine se marita, este insarcinata, are copii, 2 fetite cum mi-a spus casi doreste- Biatrice si Vanesa, CA ea ESTE CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUME, DAR...CINE SUNT EU? CARE ESTE PREZENTU TRECUTU SI VITORU MEU?

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @tedy! Trebuie să ai puterea să ceri ajutorul lor tăi. Faptul că ai reușit să ne scrii despre problemele tale este de bun augur. Repet, TREBUIE să discuți totul cu ai tăi, dar să nu te aștepți să reacționeze bine- vor vi distruși, dar te vor spijini. Pe ea, uit-o! Nu te merită! În opinia mea dragostea nu înseamnă suferință, ea s-a folosit de tine tot timpul. Ai nevoie de consiliere specializată și de sprijinul părinților ACUM.
Take care!

| Ghyslain a răspuns:

Pentru sfaturi si raspunsuri detaliate, trimite-mi intrebarile tale la adresa de email ourdeepthoughts@yahoo.com. Te voi ajuta cu placere.

| Angel0 a răspuns:

Imi pare rau dar nu cred o iota din ce ai debitat mai sus.
Nu te mai holba la telenovele ca-ti fac rau.
Ps.Se scrie Beatrice si Vanessa

| Ana_7904 a răspuns:

Doamne,nici nu stiu ce sa zic.Foarte trist crying. Vorbeste cu parintii tai si spune-le ce ti se intampla pentru ca ei te vor sprijini orice ar fi.Nu merita sa suferi atat din cauza unei "fete "care nu te merita.Sunt multe fete de treaba care sa bucura chiar daca-i dai o floare si nu sunt pe interes insa sunt si fete din astea ca Alina.Pfiiiiii nici macar fete nu pot sa le numesc.Eu iti doresc sa treci cu bine peste asta si sa o uiti pe fata aia ca NU TE MERITA.Sunt multe ca ea in lumea asta insa trebuie sa ai grija.Ai grija de tine pentru ca viata ta este mult mai importanta.pup, pa pa

| loveanddreams a răspuns:

Stai putin da imi vine tare rau sa plang cryingcea mai trista poveste pe care am auzit-o. oricum nu te mai ascunde de parintii tai ca faci o mare greseala poate da le spui te vor ajuta sa treci mai departe de droguri, de fumat si sa ai un viitor de care sa fi mandru cand te gandesti la el. Mult noroc iti doresc si sper sa iesi din aceasta depresie pe care ai dobandit-o din cauza dragosteicrying papa

| cremitaa a răspuns:

Tragica poveste...