| япончик a întrebat:

BUNA prieteni, am avut o istorie foarte tragica si nu stiu ce sa fac. Totul a inceput cin eram in italia, si pri odnoklassniki, ii scriam unei fete dragute ce invata cu mine intr-un liceu, ne scriam tot timpu pina la ora 2 de noapte, apoi am vazut mesajele ei, unde ai spunea prietenei ei, ca sunt diferit, ca nu a mai vazut pe nimeni ca mine, nu sunt ca ceilalti, ca ma iubeste tare, si restul. Dupa ce m-am intors, ea mereu insista sa ne vedem pentru ca nu stia cine sunt si vroea sa ma cunoasca, intr-o seara de februarie a fost prima noastra intilnire, eram mort dupa ea, eram in stare de orice absolut, adesea ma suna la 3 noaptea-ear eu furam masina lui tata si plecam la ea 25km, o insoteam mereu acasa, tot tipu organizam ceva romantik ca sa vad in ochii ei bucurie, ii lasam biletele in banca, ii confectionam trandafiri din hirtie cin eram la liceu, mereu vorbeam cu profii daca primea o nota mai joasa, daca sincer pentru ea furam, invarteam tot si orice chiar si droguri doar sa detin bani, sa o fac fericita, pentru ea puteam sa-mi tai un deget sai arat ca o iubesc, pentru ea am lasat toti prietenii, fugeam de la lectii si stateam impreuna, adesea ne trezeam la 5 dimineata ca sa fim amindoi pin ce se incep orele, ii darueam orice stiam ca ai place, insa... nu stiam ca are inca 2 iubiti si eu eram al 3-lea, cin eu sunam pin dimineata sa-mi raspunda la tel, ea- era cu altii, am aflat asta cind am urmarito, si eam luat geanta si am controlat in tel mesajele, dar cel mai rau m-am simtit ca in acea seara am vrut sa scriu cu foc pe un deal mare te iubesc alina, insa am vazut realitatea. Mam prefacut ca nu stiu nimic si am luato cu mine, solutia mea era sa ridic viteza apoi sa dau intr-un copak sa murim ambii, insa n-am putut. Dupa asta mi-am esit din minti si am vrut sai omor pe ceilalti iubiti a ei. Ea mea zis ca nu ma iubeste, si sa ma dau intr-o parte, dar asta dupa ce eu nu puteam fara ea, nu pot dormi noptile, ma droghez mereu, fumez prea des, am slabit cu 10 kg, nu vorbesc cu nimeni, si parinti ma intreaba cei cu mine, sunt bolnav de plamii dar nu vreau la doctor ca va constata ca ma droghez, o caut dar nu o gasesc, ei ii este frica de mine tare pentru ca stie ca sunt in stare de orice- dar nu-i pot face rau pentru ca o iubesc. Daca altii ca mine la 19 ani isi doresc studii, viitor, eu stau intr-o parte si mor incet de dorul ei, parinti mei deja stiu pentru ca adesea cin dorm strig prin somn alina. Sunt bolnav tare, nu stiu cine din noi 2 e vinovat si ce trebu sa fac, va implor ajutati-ma.

11 răspunsuri:
| NuAmGăsitNume a răspuns:

Of,of!sad Uite, te rog eu frumos sa renunti la toate porcariile alea, nu are rost.Ai doar 19 ani, esti tanar si ai o viata inainte.E greu? Foarte.Insuportabil? Foarte. Dar tu trebuie sa gasesti puterea sa mergi inainte.Ea e de vina ca tu ai intrat in starea asta si tu esti de vina ca nu ai vointa sa renunti. Fete mai sunt si tu tot ce faci este sa te distrugi in timp ce ea sta cu altii si o doare undeva de tine. Spune`le parintilor TOT,du-te la doctor, scapa de vicii, fii optimist si cauta o fata care sa aiba ochi doar pentru tine.Crede`ma vei gasi. Poate o sa dureze dar tu nu renunta.Bafta,sper sa treci peste asta si peste ani, sa imi amintesti ce prost ai fost ca ai lasat o fata ca ea sa iti distruga viata.Nu merita! Dragostea nu inseamna batjocura!happy

| Barbaraaa a răspuns:

Buna! eu zic sa incerci sa vorbesti cu ai tai /un tovaras si sigur ei/el t vor intelege si poate vor avea un sfat bun sa-ti dea si fi tare treci si peste asta, trezeste-te la realitate ea nu t iubeste a stat cu tine doar pentru cei ofereai, lasa drogurile ca alea t duc cu un pas mai aproape d moarte si gandstete ca sunt atatea persoane care iti vor du-te dorul si care tin la tine cu adevarat happy. zbye ai grija ce faci :-s

| япончик explică:

Nuuuuuuuuuuuuuu ma intelegeti, nu vreau nimic, dac o fata se apropie de mine, as omorio pentru ca o iubesc doar pe eaaa, stiu ca nu ma iubeste, dar stiu ca m-a iubit, ea nu are suflet si de aceea asa procedeaza, are alte scopuri

| япончик explică:

Nicio data nu spun parintilor nimic, tin in mine tot si hatarasc singur, dar acum naam scapare, simt cum moooor, ah cit de tare ma doare

| япончик explică:

Prieteni, intelegetima ca sunt de parte de ea, a trecut timp mult, si nu pot de loc so uit, o visez tot timpu, orice trecator imi pare ca e ea, ear o data eam sunat si eam zis ca imi tai venele, si ea mi-a raspuns -fa cum doresti

| япончик explică:

Simt ca am devenit, un monstru. imi vine sa ma sinucit zilnik, dar nu pot doar ca am parinti, si asa ma simt aiurea doar ca ei sufara acum ca sunt bolnav intr-un fel si nu vb deloc cu ei, nu prea stiu cei cu mine, singura solutie ce am e doar sa string bani multi, sa fug cu ea departe sai arat amanuntit cit o iubesc si cum o vad - daca va zice ca tot nu ma iubeste, o duc unde isi doreste, dupa care ma sinucid fara sa stie ea. Dar asta ma face sa fac lucruri rele, tare rale ca sa obtin bani repede, sunt gata sa merg peste cadavre, si nu as face asta din dorinta, dar nu stiu nimic is tare distrus daca cu ceva timp in urma eram un sportiv bun, acum abia pot merge pe drum

| япончик explică:

Mhm, daca e sa-mi prezic viitorul, atunci scupi oameni ma vad in puscarie, unde stau fara lumina, unde nu de mult mi s-a spus ca alina, mine se marita, este insarcinata, are copii, 2 fetite cum mi-a spus casi doreste- Biatrice si, CA ESTE CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUME, DAR CINE SUNT EU? CARE ESTE PREZENTU TRECUTU SI VITORU MEU?

| regele1 a răspuns:

Pentru problema de genul asta s-a inventat VDC.ro.Enjoy it!

Si acum serios, nu are rost sa iti distrugi viata pentru o prefacuta si o tarfa.Treci peste si nu uita ca roata se invarte si viata merge mai departe.

| CopilaEmo a răspuns:

Buna chiar daca doare nu merita nimeni sa sufere dupa o tarfa ca ea si eu is fata dar nu unblu cu 3 odata si mullti dintre noi au suferit dar si-au revenit asa ca revinoti si th si uito pe tarfa las-o in pace si nu o mai baga in seama...

| maria_4274 a răspuns:

In primul rand imi pare rau; e chiar tragic, povestea ta pare a fi desprinsa dintr-un film de oscar.esti o pesoana sensibila care iubeste cu toata fiinta iar asta e un lucru minunat.Problema ta e ca iubesti pe cineva care nu te merita, da asta e adevarul care poate ca acum nu-l accepti dar asta e. Daca ti-a zis ca nu te-a iubit, atunci inseamna ca ai fost doar o jucarie de care ea si-a batut joc. Iti distrugi viata pentru ce? Pentru cineva care nu a stiut sa te valoreze, sa iti aprecieze sufletul si aceasta imensa iubire. NU, TREBUIE SA O UTI ORICAT DE GREU AR FI.Renunta la droguri, gandeste-te ca timpul sterge chiar si cele mai adnci rani, ca poti iubi si SA FII IUBIT DIN NOU, ca viata ta e inainte si ca trecutul ramane in urma. Incerca sa vezi limpede acum fiecare privire a ei si o sa iti dai seama ca a fost o prefacatorie, ca ai fost a cincea roata si ca ai iubit un vis.DA FATA PE CARE TU ZICI CA O IUBESTI NU EXISTA IN REALITATE> Alina e un vis tesut de tine, de inima ta cuprinsa de iubire.>CHIPUL acela ce seamana cu Alina e doar o imitatie ieftina.Nu te lasa cuprins de tristete, nu muri pentru trecut invata sa traiesti pentru tine.Nu iti irosi viata, fa-o pentru cei din jur si pentru ca te rugam cu totii cei de pe TPU. Lasa drogurile, si respira aerul sperantei.IN lumea asta sunt multe fete care te asteapta sa iti ofere totul; care sunt dispuse sa te iubeasca cu adevarat nu sa te foloseasca pe post de marioneta. Ai zis ca vroiai sa ucizi, pentru ce erau vinovati ei doi, erau victime ca si tine ai aceluiasi calau. Ea e vinovata dar ea trebuie tratata cu indiferenta caci asta doare cel mai tare.Intr-o zi va sti ce a pierdut, dar atunci totul va fi pentru tine un vis urat pentru ca vei fi inconjurat de o noua fericire. Mult succes si te implor nu iti distruge viata pentru himere. Gandeste-te ca merita sa vezi cerul, soarele, luna sa atingi pamantul si sa zambesti din nou. Poti face orice important e sa vrei.

| TPUAiurea a răspuns:

Frate, nu e bine ce faci. Eu nu am trecut prin ce ai trecut tu cu vreo fata, dar am invatat ca nu e bine sa pui asa mare suflet inca pentru o fata.
Pari un tip romantic si special, ceea ce fetele de calitate apreciaza asa ca uit-o pe nebuna aia. Gaseste-te o fata cu inima mare, distreaza-te, fa-ti un viitor si nu iti bate capu pentru orice distrusa. Gandeste-te cate fete frumoase si cuminti sunt pe lumea asta care te asteapta pe tine.
Sper sa iti revii si lasa dracului drogurile ca is deageaba.winking