| LarisaRoxxana a întrebat:

Buna prieteni.
Am o intrebare pentru voi, stie careva cum sa treci de stadiul ala in care iti plac si baietii si fetele?
La mine asa este... nu stiu ce sa ma fac, o sa traiesc toata viata in minciuna?, ca nu pot sa iubesc sincer o fata deoarece am si inclinatii spre gay? Ce sa fac, oare casatoria pentru mine o sa fie doar un vis?crying
Niste sfaturi, careva ati trecut poate prin asa ceva, sau cunoasteti pe cineva care a trecut prin asa cevasad?
Sunt pur si simplu la limita rabdarii nu mai pot, ma urasccrying
am 18, ani toata viata inainte ( urat nu sunt, sporitv )si nu o mai suport, imi urasc viata cu inclinatia asta spre gaycrying
Ajutor, sfaturi, ceva orice ajuta, va rog ( tin sa spun ca acesta este contul surorii mele).

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Pai, de ce te urasti pentru ca esti mai diferit ca restul? Fiecare are inclinatia lui si daca asta este a ta, nu trebuie sa te urasti, trebuie SA TE IUBESTI pentru ca esti tu, nu te dai drept altcineva.
Sfatul meu ar fi sa incepi sa fi mandru de tine, nu esti singurul cu inclinatia asta pe Pamant, iti poti gasi jumatatea si fara sa fii atras de fete. Nu ai vazut cate cupluri de gay sunt fericiti si nimeni nu le spune nimic?
Si tu esti special, daca spune lumea ceva despre tine sa te doara fix in cot de ce spun ei. Fii tu alaturi de cine iubesti, nu de cine presupune inima si mintea ca iubesti.
Nu ai de ce sa te urasti, REPET! Fii mandru ca tu esti special si pretuieste asta pana in ultima zi a vietii tale, ca sa nu regreti dupa!

10 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Incearca sa citesti biblia, sa ajungi si tu la concluzia ca poate vine sfarsitu lumii si nu esti singurul in aceasta situatie.Ai putea sa te sinucizi sau sa ajungi ca Tania, daca ai vazut, mai nou un calugar s-a umplut de bani schimbandu-si sexul in feminin.
Sfatul meu serios este sa te rupi de familie caci sigur ea nu te ajuta cu nimic si este singura care iti sta in fata adevaratelor dorinte.Pleaca si creaza-ti o viata noua.Atunci ai sa stii cu adevarat daca esti sau nu gay.Acum nu sti nimic concret, esti doar un baiat deprimat cu chef de viata.

| Încrucişătorul a răspuns:

Esti fata sau baiat?
Nu esti gay, esti bisexual/a.

Cum sa te ajut? E perioada, fârtate. Va trece si asta.

| dragos9234 a răspuns:

"voi radeti de mine ca sunt diferit...eu rad de voi ca sunteti toti la fel''
Asta ar merge aplicata si in cazul tau.
Bisexualitatea nu este un lucru rau, nu este un motiv sa te urasti.
Inceacra sa intelegi ca asa esti tu.

| myiau a răspuns:

Timpul are sa decida daca esti bisexual, eu una asa am crezut timp de multi ani. dar in momentul cand m-am indragostit am uitat de tot placerea care ma atragea de fete, acum sunt logodita. dar daca vei fi asa in continuare poti gasi pe cineva sa te inteleaga sa te accepte si sa fie de accord cu tine, ca asta esti tu

| Paoo a răspuns:

Nuj ce sa zic exact dar eu zic ca totusi macar putin iti place de vre`o fata.Combina`te si ai sa vezi ca o sa te indragostesti. Bafta!

| LarisaRoxxana explică (pentru Paoo):

Da, imi plac si fetele... Am avut si relatii sexuale cu fete (doar cu fete), dar ideea e ca nu stiu cum sa fac sa scap de inclinatia ceallatastraight face homosexualitateastraight face, iar faza cu indragostitul, am fost indragostit de o fata, dar e mai mare, si poate de aceea m-am inchis in mine "straight face

| Paoo a răspuns (pentru LarisaRoxxana):

Probabil...intra intr-o relatie si poate ca o sa "uiti" decealalta inclinatie, daca nu bafta!

| Labyrinth a răspuns (pentru LarisaRoxxana):

Mai bine te accepţi aşa cum eşti fiindcă nu trebuie să dai explicaţii nimănui despre nimic, nu ai nicio obligaţie. Deşi cred că întrebarea e pusă la caterincă îţi zic că şi eu sunt îńtr-o situaţie asemănătoare, ba chiar cred că o să renunţ de tot la fete. Asta e, nu-mi pasă, mă simt bine cu mine şi asta contează.

| LarisaRoxxana explică (pentru Labyrinth):

Intrebarea nu este pusa deloc la caterincastraight face

| Labyrinth a răspuns (pentru LarisaRoxxana):

Atunci nu-ţi mai bate capul cu ce zice lumea, dacă-ţi plac băieţii nu trebuie să fii complexat. Cu cât îţi e mai teamă cu atât va fi mai greu.