| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni dragi,au apart probleme in paradis. Ok deci, nu pot da multe detalii dar situtia e asa, sunt cu un baiat de anul trecut din 9 decembrie si am facut un an de relatie. Treaba e ca eu am 18 ani si el e cu ceva ani buni mai mare ca mine(10+). De la un timp am inceput sa observ asa nimitele "diferente" care apar in cuplurile cu diferente mari de varsta. Adica el nu are are chef sa facem lucruri mai"copilaresti" si imi vorbeste cu superioritate. Daca ne certam imi spune ca pot pleca ori cand doresc si ca exista mereu alta,eu ce dracu sa pricep,ca sunt sau nu sunt e tot acelasi lucru?! mereu se lauda ca a avut multe femei si ma pune sa fac tot felul de treburi casnice cand merg pe la el pentru ca nu stam impreuna. Nu aud de cat ordine fara un "Te rog" ca pana la urma nu sunt la comanda. Sincer,sunt cam tanara si am inceput sa imi doresc sa ma distrez si culmea a aparut acea persoana. Suntem in acelasi liceu si chiar il plac, a fost acea "atractie la prima vedere". Pentru ca am devenit prieteni foarte buni ne cunoastem doar din priviri si e acel gen de conexiune in care stii din priviri ce vrea celalalt. Ideea e ca nu prea imi e bine in relatia pe care o am si sunt plictisita, dar am frica ca nu o sa am la cine sa ma intorc daca voi fi dezamagita sad Deci ce ar trebui sa fac? Precizez ca sunt rasfatata de iubitul meu din multe puncte de vedere dar nu prea sunt multumita nici de partea sexuala care e cam rara(o data la 3 zile) pe langa asta eu as vrea sa o facem intr-o maniera mai obraznica tongue Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| KMaddieK a răspuns:

Nu trebuie sa stai langa un om daca nu te simti bine in prezenta lui. Nu trebuie sa te simti inferioara, el vrea sa te "educe". Relatiile in care partenerii au o diferenta de varsta mult prea mare nu vor merge. Nu aveti aceleasi interese. El deja s-a distrat, iar tu esti la varsta la care te distrezi. El poate vrea sa se casatoreasca, tu poate vrei sa iti continui studiile. Nu e sufiecient sa va placeti si atat, trebuie sa fiti si un pic la fel, sa aveti aceleasi interese, chiar si o varsta apropiata, va maturizati impreuna, daca e nevoie. Presupun ca sunt momente in care te-ai simtit inferioara gandirii lui, intr-o relatie trebuie sa fiti egali. E doar parerea mea, dar zic ca "Te legi la cap fara sa te doara".

11 răspunsuri:
| 5123fsda a răspuns:

Desparte-te de idiot!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E mai mare decat tine cu 10 ani si sunteti la acelasi liceu? adica la 28 de ani el inca nu a terminat liceul? e neandertal?

| cineva666 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Iubitul ei este mai mare cu 10+. ''amantul'' ei e din acelasi liceu

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

La asta m-am gandit si eu laughing))

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Atunci sari pe el domnisoara si lasa-l pe bunic

| corbulalbrosu a răspuns:

" Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard ". De asemenea : "Cine alearga dupa doi iepuri nu prinde niciunul". Si pentru a nu te plictisi inchei : "Cine nu se multumeste cu putin... risca sa ramana fara nimic" Pe de alta parte Steve Jobs a spus ca : ""Nu te multumi cu putin. Asa cum se intampla cu toate problemele ce tin de suflet, vei sti cand vei gasi. Iar pe masura ce anii trec, totul va deveni mai frumos. Sa nu uiti doar : nu te multumi cu putin." Esti inca tanara si inca poti alege. Succes.

| neutrino a răspuns:

Ai 18 ani, cea mai frumoasa varsta pentru un om, si te sfatuiesc sa nu-ti bati joc de ea. Meriti si tu sa fii iubita de un tanar curat si frumos ca si tine!

| Oana92 a răspuns:

Tu ti-ai dat singura un raspuns. Esti plictisita si vrei altceva. Ce mai astepti? La 18 ani sigur o sa fii dezamagita de multi oameni si sigur vei gasi imediat altii. Bineinteles, nimeni nu garanteaza ca ei te vor rasfata, dar depinde de tine ce prioritati iti stabilestiwinking

| peperonies a răspuns:

Desparte-te de el si combina-l pe ala de varsta ta.

https://www.youtube.com/watch?v=OsB2wtH24D8

| OMFGConrad a răspuns:

Si mama s-a grabit la maritis si cand am intrebat-o de ce mi-a raspuns: "De proasta ce am fost." Vrei sa ajungi si tu asa? Fara dar si poate, LASA-L!

| Anca6991 a răspuns:

"am frica ca nu o sa am la cine sa ma intorc daca voi fi dezamagita"-Ai cumva 40-50 de ani? Ai toata viata inainte si tot timpul sa fii casnica si ce iti mai cere el. Lucrurile de genul asta le faci pentru el fiindca vrei tu, nu la comanda. Si oricum din spusele lui da de inteles ca poate gasi oricand una ca tine. Din punctul meu de vedere cel mai important aspect e dorinta ta, ceea ce vrei cu adevarat.Acum daca tu te gandesti ca nu vei mai avea parte de acel rasfat e o problema, e o chestie de prioritati si oarecum de dependenta.
Tu decizi daca vei continua sa fii pentru cel de langa tine una la fel ca celelalte sau daca vei fi unica. Esti totusi la varsta la care poti aspira la mai mult, din toate punctele de vedere. Bafta!