| Anemona2020 a întrebat:

Bunaa tuturor deci azi pe seara imi veni asa o stare de tristete vazui la televizor cum se distreaza alti tineri de 1 mai cu prieteni lor si eu nu am niciun prieten crying( iubitul meu e plecat la Craiova si o sa ne vedem abia sapt viitoare. si eu sunt atat de singura imi fiecare seara vreau sa fiu cu cineva simt nevoia sa ma tina cineva in brate dar nu e nimeni.imi doresc sa am prieteni asa cum au ceilalti sa ma distrez cu ei sa ies sa fiu fericita nici macar o prietena buna nu am
crying;; e cumnata mea" dar ea are o prietena buna deja si pe mine nu prea ma includ in ceea ce fac ele, desi stau asa cu ele dar nu ma simt extrem de bine cu ele inainte aveam 2 colege cu care ma intelegeam extrem de bine ele 2 surori si mereu radeam la scoala acum m am cerata cu ele si cu celelalte nu e la fel nu e ca cu cele 2 nu ma distrez asa ma si plictisesc dar nici nu celelale nu ma pot impaca.Si nici cu iubitul meu nu ma simt asa bine sa zicem cand vad ca altii au asa poze cu iubiti lor aiurite mereu pe fb si isi comenteaza unul la altul si noi nu suntem asa, el lucreaza si nu prea e asa sa se distreze si nci el nu are asa prieteni cu care sa iasa, doamne imi doresc prieteni sau o prietena cu care sa vorbesc si nu am pe nimeni...si astazi ma intristai de tot cand vazui cum se distreaza alti tineri si eu tot singura crying( sunt pe aici pe la mine copii dar sunt mici adica stau putin mai departe de mine si vad toata ziua cum au poze cum sunt prieteni buni ...si eu eu nu am pe nimeni.nci relatia cu pr meu nu e asa cum mi as dori sa fim mereu impreuna si nu neparat asta atunci cand suntem nu e asa cum vreau eu. nu stiu cum sa va zic as vrea sa ma privesca asa cum te priveste un baiat la inceput cand e cu tine asa cand vrea sa te sarute ceva de genul nici nu stiu sa explic, vreau sa cunosc alt fel de oamnei m am saturat de aceeasi crying. imi cer scuze ca am scris atat de mult nici nu stiu la ce sa imi raspundeti dar simteam nevoia sa ma descarc daca e cineva dornic asa sa vorbeasca despre orice sa imi lasati mesaj daca vreti nu conteaza fete, baieti crying(

2 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Daca va iubiti asa de mult distanta este doar un obstacol pe care daca il veti trece veti sti ca sunteti meniti sa fiti impreuna. doar ai rabdare. pentru singuratate, fii mai sociabila, cunoaste persoane noi.

| ShadowOnMyRainbow a răspuns:

Daca te simti singura si trista poti sa incerci sa cunosti oameni pe retele sociale, de preferat oameni din orasul tau cu care sa te poti intalni.Nici nu stii cat de neasteptat se poate naste o prietenie.ai mai putea sa iti creezi un fel de univers al tau, sa iti dedici o parte din timpul tau lucrurilor care te fac sa te simti bine, doar trebuie sa iti placa ceva - poti sa desenezi, sa canti, sa citesti sau sa iti exprimi sentimentele prin scrierea unor povestiri(pe care le poti posta online pe wattpad) sau prin a posta imagini pe tumblr, imagini care te reprezinta.si sunt multe lucruri pe care ai putea sa le mai faci.Fa ceea ce iti place pentru a te simti mai bine. Poti merge pe un deal sau un munte daca ai aproape, e destul de relaxant.Si priveste partea buna, tu ai un iubit.Multe fete sunt chiar singure dar t ai pe cineva. Daca va iubiti cu adevarat veti trece peste. Sper ca te-am ajutat happy