| LostInDreams a întrebat:

Buna prieteni! Imi place de ceva timp de un baiat din scoala, dar nu stiu cum sa-i atrag mai mult atentia. Vorbim in fiecare zi, ne salutam si pe mess, dar doar atat.Nu cred ca isi da seama de ce simt eu pentru el. El sta mai mult cu baietii(chiar si de la mine din clasa) joaca fotbal si de astea.Cum sa ii atrat atentia in mod special? Stiu ca si el m-ar placea daca macar am vorbi mai des...straight face

2 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Pai cand vb pe mess nu doar va salutati ci mai discutati si ceva subiecte stiu eu ce facusi ce mancashi cehstii din astea dar ca sa ii atragi atentia tr ca si el sa fie atras de tine pentru ca ltfel va crede ca esti o ciudata si poate putin obsedata de el

| Nana_5958 a răspuns:

Gaseste tot felul de tertipuri sau de scuze pentru a intra in vorba cu el. vorbiti de lucruri comune, ca el sa vada ca esti cineva care merita atentia lui.
Incearca sa mai intri si tu in vorba cu baietii de la tine din clasa, asa incat sa poti ajunge prin ei la cel de care iti place.
Iar in final daca vezi ca totusi dupa toate aceste incercari ale tale, nu da niciun semn, poti sa il lasi balta si sa cauti pe altcineva demn de afectiunea ta.
Take care happy