| poesia a întrebat:

Buna prieteni...Ma numesc Andrada am 20 de ani si am nevoie de un sfat.Eu sunt cu un baiat Ady de 3 ani, il iubesc enorm si el ma iubeste. El are ganduri serioase cu mine dar eu consider ca nu prea suntem compatibili si in trecut m-a mai si inselat de cateva ori.Pe parcurs s-a schimbat, si imi spune ca pe mine ma vrea sa ii fiu alaturi. El are tot 20 de ani. Dar problema e ca acum ceva timp eu am fost cu un baiat Geo, care acum e in Italia. E un baiat extraordinar, nu am ce sa ii reprosez si ma iubeste de foarte mult timp dar eu niciodata nu am putut sa il iubesc, eu mereu l-am iubit pe Ady.Geo inca ma mai asteapta si mi-a spus ca ma va astepta cat timp va fi nevoie. Ce sa fac? Sa raman cu Ady pe care il iubesc enorm... dar cu care nu prea ma potrivesc, sau sa il astept pe Geo pe care nu il iubesc dar exista o potrivire intre noi.Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna, cam complicata treaba, sincer, e doar un sfat:sa ramai asa cum esti, adica cu Ady, si sustin asta pentru ca cu el esti de 3 ani, il cunosti, te-ai obisnuit cu el, chiar tu spui ca il iubesti, aveti o relatie totusi...gandeste-te bine ca nu e bine dai pasarea din mana pentru cioara de pe gard, sti proverbul? Ramane la decizia ta, daca crezi ca nu te potrivesti cu Ady atunci e alegerea ta daca sa ramai sau nu cu el, dar Geo e in strainatate, cu el ma gandesc ca nu ai impartasit si nu ai trait atatea momente ca(virgula)cu Ady, in plus tu spui ca il iubesti, incredibil. Daca l-ai iubi nu te-ai mai gandi la altu, esti cu el, ramai cu el(daca vrei), in plus draga mea, nu ai de unde sa stii cu te vei intelege bine cu Geo si ca va potriviti, nu ai cum sa fi sigura doar dupa ce vei avea un timp de relatie iti poti da seama ca aparentele insala, fa ceea ce simti si ce iti spune inima dar si ratiunea, oricum eu te-as sfatui sa ramai cu cine esti acum asta ar fi cel mai bine, cel putin eu asa vad situatia, eu in locul tau daca as avea o relatie de 3 ani cu cineva nu as renunta la el mai ales ca il iubesc, daca nu ne potrivim, iubirea e cea care conteaza, bafta si sa fi iubita!

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, o pauza cred ca e foarte potrivita. Dar de ce sa stai cu Geo daca nu il iubesti? Vrei sa suferiti ca fraierii amandoi; el vazand cum suspini dupa Ady si tu fiind scarbita de dragostea lui?

| Dizzydizz a răspuns:

Pai cand o sa il pierzi o sa vezi cat de greu e fara el. Mi se intampla adesea dar trec peste.
Av avut o rel la fel dar am depasit momentele grele si apoi a fost perfect.
Vezi daca ady s -a schimbat cu adevarat acordai sansa.
Momentan te ai plikt de el.
Ia o pauza si nu vb cu niciunu
Apoi vei sti ce sa faci
succes scumpa
:*

| mihaela_7915 a răspuns:

D c spui ca nu sunteti compatibili? in lucruri grave? sau minore. tinand cont ca sunteti de atata timp impreuna sh va cunoasteti bine puteti discuta sa vedeti poate se poate rezolva ceva.

| poesia explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi...Nu e vorba ca m-am plictisit de Ady, intr-adevar vad ca s-a schimbat dar nu pot sa am incredere in el, mereu ma gandesc ca poate repeta greselile.cred ca problema e la mine...cu Geo, da asa este nu stiu daca ma voi ntelege sau nu, stiu doar ca e un baiat bun care a trecut prin multe, si stie sa pretuiasca pe cineva.

| poesia explică:

Nu ne potrivim in sensul ca gandim diferit si suntem firi diferite, daca lasa fiecare ne intelegem, dar asta nu dureaza prea mult

| poesia explică:

Magicp, nu esti obligat sa imi raspunzi, ok? daca nu ma poti ajuta nu raspunde.iti multumesc

| DraIneR a răspuns:

Dilema. dilema. Daca spui ca pe Ady il iubesti insa nu te potrivesti cu el...Hmm.Asta inseamna ca ai un gol in legatura cu relatia voastra.Pe de alta parte zici ca cel care inca nu a gresit fata de tine este un baiat extraordinar insa nu prea ai sentimente pentru el.Desi celalalt te-a inselat iar apoi s-a schimbat.Intre cei doi sincera sa fiu alegerea potrivita mi s-ar parea Geo... Insa tu decizi cu inima happy

| shadow_2791 a răspuns:

Hei?!
ori il iubesti cu adevarat si te vezi alaturi de el si in viitor, ori nu?!
eu cred ca nu iubesti pe niciunul.
Mai bine l-ai lasa pe Ady in pace ca sa nu-l faci sa sufere mai tarziu.

| magicp a răspuns:

De abia ne descurcam cu problemele noastre, a ta e un pic cam prea complicata... timpul o sa decida