| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Andrada am 20 de ani si am nevoie de un sfat.Eu sunt cu un baiat Ady de 3 ani, il iubesc enorm si el ma iubeste. El are ganduri serioase cu mine dar eu consider ca nu prea suntem compatibili si in trecut m-a mai si inselat de cateva ori.Pe parcurs s-a schimbat, si imi spune ca pe mine ma vrea sa ii fiu alaturi. El are tot 20 de ani. Dar problema e ca acum ceva timp eu am fost cu un baiat Geo, care acum e in Italia. E un baiat extraordinar, nu am ce sa ii reprosez si ma iubeste de foarte mult timp dar eu niciodata nu am putut sa il iubesc, eu mereu l-am iubit pe Ady.Geo inca ma mai asteapta si mi-a spus ca ma va astepta cat timp va fi nevoie. Ce sa fac? Sa raman cu Ady pe care il iubesc enorm... dar cu care nu prea ma potrivesc, sau sa il astept pe Geo pe care nu il iubesc dar exista o potrivire intre noi.Va multumesc mult!"

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Problema e asa:tu spui ca-l iubesti pe cel din tara, dar te-a inselat.Eu nu prea iert, dar poti sa-i acorzi si o sansa. Dar ce ai facut tu cu cel din Italia? Tu nu l-ai inselat? Baiatul din Italia se pare ca te iubeste mai mult, dar sa stii ca romanii in Italia nu prea au acolo pe cine iubi si de aceea sunt mai. iubareti. Nu cumva te-a tentat mai mult cu cadouri, eventual cu plecarea in Italia? Gandeste-te bine, pe de alta parte `nu lasa vrabia din mana pe cea de pe gard``. Greu de dat sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ramai cu cel de aici pana vine celalt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai saraca de tine. e destul de greu, huh?
hm.pai sfatul meu e, ca, daca nu ai incredere in Adi nu sta cu el.mai ales ca te-a mai si inselat. dar asa e viata, poate s-a mai schimbat.stii,baietii se excita mai repede.
dar eu zic sa-l astepti pe Geo, pare un tip draguthappy
it`s up to you.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc alina am 18 ani sunt din bacau