| inger-ranit a întrebat:

Buna prieteni! poate va innebunesc cu intrebarile, dar : azi a aflat maicamea ca stau cu alex (iubitul meu) si mi-a impus sa nu mai stau cu el, nu stiu ce sa fac... sa-i dau papucii? nu pot, pentru ca il iubesc love struck. voi ce ati face in locul meu?crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fato fi rebela nu il parasi daca il ubesti. traiesteti viata. sa stii ca eu eram si sunt indragostita de un baia. am vorbit prin sms mai mult timp si dupa aia m-a intrebat daca vreau sa ma combi cu el si am zis da, dar el s-a combinat cu mine numai la misto pentru 2 zile. iar acum an inima ranita. si ce sa fac ca e la aceiasi scoala cu mine si cand il vad ma intristez foarte tare. ce sa ma fac? ajuta-ma.help.

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai depinde...totusi as lupta pentru el daca stiu ca ma iubeste si il iubesc, dar totusi parintii de obicei iti vor binele si mama ta poate are vreun motiv pentru care nu vrea sa fi cu el, tu il cunosti mai bine, discuta cu el si luati impreuna o decizie, vb si cu mama ta, spune-i tot ce simti, vb deschis cu ea si ai sa vezi ca ea te poate intelege...

| Pupily92 a răspuns:

Eu nu m-as desparti de el.as continua sa fiu cu el.

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Buna!
Depinde de circumstantele in care v'a prins! Daca mama ta considera ca ceva nu e in regula cu relatia voastra, poate asa e. Insa, nu uita, pana si mamele gresesc uneori in legatura cu binele fiului/fiicei lor!
Incearca sa vorbesti cu ea si demonstreaza'i de ce ar trebui ca voi doi sa ramaneti impreuna!

| Anda_5509 a răspuns:

Pai as incerca sa o impac si pe mama, dar si pe pr meu.Mama sa stie ca numai am nici o treaba cu el, dar eu sa ma intalnesc in cont cu el, mai pe ascunshappy

| g3orgy a răspuns:

Deci...colegutsa eu zic asa : incearca sa ii demonstrezi mamei tale ca nu e asa cum pare. dar nu intinde coarda mult. iar daca mami are dreptate bye si pussywinking vb la scoala mai multe ok? sa-mi dai mai multe detalii

| inger-ranit explică:

Am uitat sa spun ca am 13 ani...

| 1235678907452352 a răspuns:

Pai da cati ani ai de mama ta crede ca nu poti avea un prieten?thinking
mda asa sunt uni parinti. dar vorbeste cu mama ta si spune-i ca va iubiti si ca ti mult la el si. daca esti si mai mare de vreo 14 ani poti sa ii spui ca ai crescut si ca nu mai esti fetita care se juca in fata blokului cu papusile barie:devil
Succes:*`!

| wdsasd a răspuns:

Pai daca tu nu poti sa ii dai papucii spune-i lui sa ti dea.nu?

| Danny_2491 a răspuns:

Draga cred ca cel mai bine ar fi sa discuti cu mama ta despre asta. sai spui cal iubesti, ca nu ai putea fara el. stiu ca iti va fi greu ca eu tot nu pot vorbi deschis cu maika-mea. tu intreab-o pea ea de ce nul are la inima, da ce ii contra lui? cerei o explicatsie, o motivatie pentru care voi nu puteti fi impreuna. vezi ce iti va spune. Daca te convinga atunci ii dai papucii, dar daca nu apu ii spui mamei ca nu tea convins sh c dac o sa fac ceva cu tine atuncea o sa pleci la bunici sau ceva de genu asta.

vezi si tu, in orice caz vb cu mamika

succese, vei avea nevoie

pupici

Danny

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exsta iubire la 13 ani. Mai bine lasa-l pe baiat. Eu am 15 ani si am avut vreo 4 relatii si am realizat ca nu merita baietii nimic ...nu acum

| portocalica a răspuns:

Buna!
Eu as lasao pe amam si mas duce cu prietenul meu pentru ca il iubesc:*:*