| veverița99 a întrebat:

Bună prieteni TPU! :/ sunt cam abătută sad mă puteți ajuta cu un sfat? Orice?... Nu stiu. Băiatul cu care sunt îl iubesc mult și adevărul e ca sunt cam geloasă sad bn, un pic mai mult big grin... Și nu știu dacă să îmi fac griji sau nu, dar când vorbește cu mine la telefon când este la serviciu, totul este ok. Dar când închide, îmi spune ca mă sună la 6 după ce termină programul, și nu ma sună atunci, ci mai târziu cu o jum de o oră, o oră sad de când îl știu tot face așa. Ba chiar mi-a spun ca uneori uită să mă sune pentru ca se ia cu altă treabă, cu altceva... Ce să cred?! sad

Ofer funda! sad

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Atata timp cat va vedeti la doua, trei saptamani si nu esti o prezenta constanta fizic langa el, e normal sa fie acaparat de realitate care il inconjoara. Are acolo responsabilitati. Chestii care se intampla. Atata timp cat te suna, indiferent de ora, e un lucru bun. Ceva vrea cu tine.
Faptul ca tu i-ai verificat toate alea pe telefon cand puteai simplu sa iesi de acolo denota lipsa de maturitate si faptul ca nu esti pregatita pentru o relatie. Cel putin nu pentru asta. Inseamna ca nu ai incredere in el.Ori asta e vital pentru o relatie.
Cumva simti ca nu e bine ce se intampla intre voi, dar ai ales sa te minti. Ca neajunsurile sunt foarte mici. Vina principala este a ta ca ai acceptat situatia asta.
Sunt unii oameni carora nu le place sa vorbeasca de probleme. Cand ajung in timpul liber, in spatiul personal, vor sa se detaseze de acolo. E ceva normal. Depinde acum daca exista totusi o comunicare intre voi sau nu. Daca nu iti spune ce a avut de facut dar dupa cauta sa te faca sa zambesti sau sa vorbiti de chestii placute e una. Si e un semn bun. Daca nu are chef de vorba mai deloc nu e asa de bine.
Cred ca e mai bine sa ii spui ce ai vazut si ce ai pe suflet. Si ori asta va lucra pentru voi si va ajuta in consolidarea relatiei ori va iesi din el toata falsitatea si iti va spune ce crede cu adevarat despre tine si cum te-a inselat cu altele sau are de gand si iti face pasi.
Avand in vedere gravitatea a ce ai facut tu, invadarea spatiului lui personal, doar un om cu adevarat iubitor te lasa sa scapi usor.

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ce cicalitoare in ritmul asta nu e de mirare ca te va parasi, bietul baiat il termini psihic

| R0R0 a răspuns:

De ce nu il intrebi?

| peperonies a răspuns:

Ca nu esti centrul universului si oamenii mai au si alta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa crezi ca are treaba si omul mai uita. nu e ca isi pune ceasul sa sune la ora 6 cu gandul la tine. Daca acum esti asa, la 20 de ani o sa il cauti si in fund nu doar pantaloni si telefon

| TheLoveDoctorr a răspuns:

De ce nu ii explici lui ce ai pe suflet? Si sunt sigur ca el te va linisti.

| veverița99 explică:

+VerginicaVacăGrasă știu ca sunt cam cicalitoare :/... Doar ca atunci când il întreb ce treabă a avut, zice ca nu contează și schimba subiectul... De văzut ne vedem la două sau 3 săptămâni... Ultima oară când am fost la el, a ieșit până afară iar eu i.am luat tel să întru pe facebook la mine, și era el conectat. Avea 22 de notificări numai cu acceptările cererilor a 22 de fete și mesaje care numai el le băga în seamă... Are 5000 de prieteni pe facebook majoritatea fețe, dacă are cel mult 20 de băieți. Și în telefon la fel...nume de fete... Mama lui nu are telefon, iar soră nu are... Iar prin sat am auzit, la începutul relației cu mine, am auzit ca mai stă cu iubita prietenului său sad... Tot l-am iertat... A făcut multe trăsnăi :/... Dar mi-e teamă să nu își fi găsit pe altcineva.

| veverița99 explică:

Mulțumesc Bacemi!
Iar faza ca l-am controlat puțin cât el nu era în preajmă am vrut să văd dacă are pe altcnva și pe mine mă ține doar așa :/... Nu am facut-o cu răutate. Oricum mulțumesc!

| Bacemi a răspuns (pentru veverița99):

Cu placere. Rautatea nu conteaza. Nu se face. Risti sa pierzi un om pe care iubesti facand chestii de genul. Nu vorbim neaparat de cazul de fata.